ЧБЗ НАН України

Останні новини

Новини сайту

Оновлено розділ "Публікації"

 

2016-09-15


У розділі "Публікації" розміщена електронна версія науково-популярного ілюстрованого видання, присвяченого 85-річному ювілею заповідника:

 

Чорноморський біосферний заповідник. Перлина Північного Причорномор’я: науково-популярне видання. — Херсон: Наддніпряночка, 2013. — 148 с.

Щодо ведення Літопису природи у вигляді електронної бази даних

 

2016-02-03

 

У 2011 р. Державна служба заповідної справи розіслала серед установ ПЗФ проекти електронної бази даних „Літопис природи“, методичного посібника „Програма Літопису природи для заповідників та національних природних парків“, адаптованого для ведення Літопису природи в електронному вигляді та „Інструкції щодо виконання Програми Літопису природи для заповідників та національних природних парків“ з окремим дорученням дати до них зауваження та пропозиції. Фахівці Чорноморського біосферного заповідника оцінили зазначені проекти однозначно негативно, що і було відображене у відгуці, який підготували співробітники ЧБЗ Д. О. Черняков та Ю. О. Москаленко. Хоча досьогодні ці проекти не були прийняті, низка питань, розглянутих у відгуці фахівців, залишаються актуальними. У зв’язку з цим, його повний текст розміщений на сайті; ознайомитися з ним можна за посиланням.

Оновлено розділ "Публікації"

У розділі "Публікації" розміщена стаття с.н.с. О. Ю. Уманець, присвячена досвіду боротьби з чужорідними видами рослин у Чорноморському біосферному заповіднику:

 

Уманец О. Ю. Опыт борьбы с чужеродными видами высших растений в Черноморском биосферном заповеднике // Активне збереження окремих видів флори і фауни, природних середовищ. Матеріали науково-практичного семінару працівників установ природно-заповідного фонду (12-14 серпня 2014 року, Гетьманський національний природний парк, Сумська область) / за ред. М. П. Книша, Г. В. Парчука. — Суми: Університетська книга, 2014. — С. 75—87.

Оновлення інформації щодо територіальної структури заповідника

 

2014-01-28

Звертаємо увагу відвідувачів веб-сайту на те, що на сторінці "Території" оновлена інформація щодо актуальної територіальної структури Чорноморського біосферного заповідника НАН України. Також додана зведена таблиця, яка відображає площі окремих категорій земель заповідника та його зонування.

Оновлення фотогалереї

 

2013-11-21

До фотогалереї додали декілька зображень, які ілюструють вигляд окремих ділянок заповідника та регіону в цілому з космосу. Додані зображення виготовлені з даних дистанційного зондування сенсора Operational Land Imager (OLI), розміщеного на супутнику Landsat 8. Джерело ДДЗ — сервіс GLOVIS Геологічної служби США.