ЧБЗ НАН України

Останні новини

2 лютого — Всесвітній день водно-болотних угідь

 

2016-02-04

 

Щороку 2 лютого у світі відзначається річниця Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів (відомої під назвою «Рамсарська конвенція»). Підписана вона була 45 років тому, 2 лютого 1971 року. Україна поновила своє членство в конвенції 20 років тому, у 1996 році.

Оскільки Тендрівська і Ягорлицька затоки, що входять до складу Чорноморського біосферного заповідника, є водно-болотними угіддями, що мають міжнародне значення, в заповіднику були розроблені та зареєстровані на сайті Рамсарського бюро заходи, щодо відзначення цього свята у 2016 році.

 

Співробітники відділу еколого-просвітньої роботи заповідника протягом лютого в школах міста Гола Пристань провели презентації водно-болотних угідь заповідника. Під час зустрічей зі школярами демонстрували матеріали електронної фототеки заповідника «Водно-болотні угіддя заповідника – Тендрівська та Ягорлицька затоки». В бібліотеки шкіл передали фотоальбоми про заповідник, книги «Перлина Північного Причорномор’я», буклети, настінні календарі та календарики.


Зустріч зі школярами
Зустріч зі школярами

 

За тісної співпраці з районною станцією юних натуралістів і активної участі членів гуртка «Юні екологи» Новозбур’ївської ЗОШ №1 відбулася екскурсія на узбережжя заповідної Ягорлицької затоки біля с. Іванівка Голопристанського району.


В екскурсії взяли участь працівники відділу еколого-просвітньої роботи заповідника Л. І. Бахтіарова, В. О. Леонтьєв, директор станції юних натуралістів В. В. Вовк, керівник гуртка О. С. Бурлаков та юні екологи.


На узбережжі Ягорлицької затоки
На узбережжі Ягорлицької затоки

На узбережжі Ягорлицької затоки

Ягорлицька затока розташована в межах Голопристанського району Херсонської області (80 % площі) та Очаківського району Миколаївської області, її площа 30,3 тис. га. Затока має розвинену систему островів (Довгий, Круглий, Кінські, Єгипетські). Саме навпроти Кінських островів і була перша зупинка групи. На жаль, затока скута льодом, але вдалося побачити мартинів і качок на Кінських островах, та найбільшого хижого птаха нашої місцевості, що занесений до Червоної книги, — орлана-білохвоста.

Ягорлицька затока
Ягорлицька затока

На узбережжі Ягорлицька затока

На березі бачили залишки водоростей зостери, заростями яких вкрита значна площа дна затоки. На узбережжі затоки відмічали сліди лисиць, вовків. Проїхавши трохи узбережжям звернули увагу на штучні насадження сосни і акації та природне зростання ендемічного виду — берези дніпровської, асоціації якої внесені до Зеленої книги України. До речі, узбережжя Ягорлицької затоки в межах Солоноозерної ділянки Чорноморського біосферного заповідника входить до складу наукового об’єкту, що становить національне надбання.

Екскурсія для юннатів
Екскурсія для юннатів

Мартини та качки на Кінських островах
Мартини та качки на Кінських островах

Мартини та качки на Кінських островах

Під час поїздки дорогами району бачили незвично велику кількість канюків — звичайного та зимняка. Їх концентрація у нашому регіоні була  спричинена погодними умовами.

Працівники заповідника розповіли гуртківцям багато цікавого, особлива увага приділялася екологічним проблемам регіону — забрудненню навколишнього середовища, катастрофічним наслідкам вирубування деревних насаджень на пісках тощо. Гуртківці залишилися дуже задоволеними, оскільки екскурсія дала змогу не тільки побувати на березі затоки, а й дізнатися багато нового з історії та природи рідного краю.

Інформація відділу еколого-просвітньої роботи