ЧБЗ НАН України

Останні новини

IX Всеукраїнський фестиваль науки в Чорноморському біосферному заповіднику

 

2015-06-02

 

Професійне свято працівників науки встановлене Указом Президента № 145 від 14 лютого 1997 року на підтримку ініціативи видатних вчених, наукових установ, а також професійних спілок науковців.

В установах НАН України вже багато років проводиться Всеукраїнський фестиваль науки, в цьому році вже IX Всеукраїнський фестиваль. Чорноморський біосферний заповідник з першого фестивалю завжди приймав активну участь у його проведенні.

Заходи в рамках фестивалів науки включали зустрічі зі студентами вищих навчальних закладів, виступи науковців заповідника з популярними лекціями, презентації та фільми про напрямки наукових досліджень, досягнення та проблеми. З метою популяризації наукових досліджень та професійної орієнтації підростаючого покоління відбувалися зустрічі зі старшокласниками шкіл регіону.

В цьому році виникла ідея провести черговий фестиваль науки у форматі круглого столу. Круглий стіл відбувся в заповіднику 29 травня 2015 року. Були запрошені колеги-науковці з Херсонської гідробіологічної станції НАН України (директор С. В. Овечко), Степового ім. В. М. Виноградова філіалу УкрНДІЛГА (директор В. В. Шевчук, заст. директора з НДР С. В. Назаренко, зав. сектору мисливствознавства І. М. Шейгас), Інституту південного овочівництва і баштанництва (директор В. А. Лимар, заступник директора з наукової роботи О. С. Шабля). В роботі круглого столу взяли участь всі наукові співробітники заповідника.

З презентацією про історію створення установи та напрямки наукових досліджень в Чорноморському біосферному заповіднику виступив директор заповідника к.с.-г.н. А. П. Юрченко. Заст. дир. з НДР к.б.н. О. Ю. Уманець  познайомила присутніх з основними результатами виконання наукової теми «Чужорідні види рослин та тварин півдня України (на прикладі Чорноморського біосферного заповідника)». М.н.с. Ю. О. Москаленко ознайомив присутніх з тим, як застосовуються в заповіднику сучасні технології (ГІС, дані дистанційного зондування Землі) в орнітологічних дослідженнях.

К.с.-г.н. В. В. Шевчук  інформував про історію лісівництва в Україні та діяльність установи на сучасному етапі, к.б.н. С. В. Назаренко інформував про результати досліджень з науковою темою «Розробка інтегрованої системи нагляду, обліку та прогнозування шкідників і хвороб лісу для рівнинної частини України», к.б.н. І. М. Шейгас — про вдосконалення методів обліку чисельності мисливських тварин та розробку нормативів щодо компенсації збитків, які наносять мисливські тварини лісовому господарству.

К.с.-г.н. В. А. Лимар презентував матеріали про розвиток баштанництва в Україні, вітчизняну селекцію та перспективи розвитку установи, а к.б.н С. В. Овечко інформував про наукові дослідження Херсонської гідробіологічної станції.

В ході круглого столу відбулися плідні дискусії науковців, обмін думками про подальшу співпрацю. По закінченні гості з цікавістю оглянули музейну експозицію еколого-освітнього центру заповідника.

 

Круглий стіл

Круглий стіл

 

Круглий стіл

 

Екскурсія у музеї для учасників крулого столу

Екскурсія у музеї для учасників крулого столу