ЧБЗ НАН України

Останні новини

До Міжнародного Дня Музеїв

 

2015-05-18

 

18 травня світова громадськість відзначає Міжнародний День музеїв.

В Чорноморському біосферному заповіднику існує музейна експозиція на базі еколого-освітнього центру заповідника. Вона має багаторічну історію і є центром природоохоронної пропаганди і просвітницької діяльності. Будь-яка музейна експозиція це передусім сховище унікальних предметів, які мають високу цінність. У нашій музейній експозиції представлені практично всі види тварин, що мешкають на заповідних територіях, багато видів рослин.

Щорічно музейну експозицію відвідують понад дві тисячі відвідувачів. В основному це школярі і діти з дитячих дошкільних заходів, студенти вищих навчальних закладів, місцеві жителі.

Діяльність еколого-освітнього центру і його музейної експозиції дозволяє значно розширити географію просвітницької діяльності заповідника, оскільки протягом року відвідувачами музею стають пацієнти санаторію «Гопри», а в літню пору — відпочиваючі рекреаційної зони «Залізний Порт» з усіх куточків України і зарубіжжя. Екскурсії музейною експозицією знайомлять відвідувачів з різноманітністю видів та природних комплексів, що охороняються в заповіднику, обгрунтовують необхідність існування природоохоронних об’єктів, роз’яснюють сутність багатьох екологічних проблем регіону.

Поряд з основною формою спілкування — екскурсією — використовуються інші комунікативні засоби. На базі музейної експозиції читаються лекції студентам, орієнтовані на фахову підготовку спеціалістів, демонструються науково-популярні фільми, презентації, проводяться різноманітні науково-практичні заходи. Завдяки використанню технічних засобів значно підвищується виразність експозиції, розширюється коло відвідувачів.

Вітаємо всіх працівників природничих музеїв України зі святом. Бажаємо успіхів у збиранні, зберіганні, дослідженні, популяризації об’єктів довкілля з метою вивчення, навчання, експонування та отримання естетичного задоволення.

 

Інформація відділу еколого-просвітньої роботи