ЧБЗ НАН України

Останні новини

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

 

2015-02-02

 

Святкування Всесвітнього дня водно-болотних угідь покликане привернути увагу громадськості і влади до цінності водно-болотних угідь нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя приймалася 2 лютого 1971 р. в місті Рамсар (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. Головною метою Конвенції є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь в усьому світі.
Україна приєдналася до Рамсарської конвенції 29 жовтня 1996 року. З 1997 року природоохоронці та громадськість у лютому щорічно відзначають цей день. На території нашої країни 33 водойми визнані водно-болотними угіддями, що мають міжнародне значення, серед них угіддя нашої місцевості – Тендрівска і Ягорлицька затоки Чорного моря, Дельта Дніпра. Такі угіддя рекомендовано охороняти і ретельно вивчати.
Голопристанський район Херсонської області безпосередньо прилягає до Дельти Дніпра, тому відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь у нашому районі надзвичайно актуальне.

У 2015 році Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під гаслом «Збережемо водно-болотні угіддя для майбутнього». Відділ еколого-просвітницької роботи Чорноморського біосферного заповідника з метою привернення уваги до водно-болотних угідь нашої місцевості та відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь запланував проведення низки заходів, присвячених цій даті, у навчальних і позашкільних закладах. Освітньо-виховне значення цього свята для школярів полягає у тому, що школярі під час проведення заходів поповнюють, поглиблюють і розширюють свої знання з окремих питань охорони  природного середовища, які вони  отримували в школі.
2 лютого 2015 року проведене засідання заочної школи екологічних знань на базі районної станції юних натуралістів.
На засіданні обговорювалися питання збереження природи пониззя Дніпра, був оприлюднений лист-підтримка заходів щодо створення національного природного парку «Нижньодніпровський», який направили науковці заповідника до Херсонської облдержадміністрації, викладені проблеми, які перешкоджають створенню парку.
Діти були залучені до проведення різноманітних конкурсів – одного з активних засобів активізації позашкільної діяльності школярів. Проведення конкурсів  сприяло розвитку цікавості до екологічних проблем. Всі учасники отримали призи – буклети, фотоальбоми, значки.


Завідувач відділу еколого-просвітницької роботи Чорноморського біосферного заповідника Л. Бахтіарова