ЧБЗ НАН України

Останні новини

Всесвітній день мігруючих птахів в Чорноморському біосферному заповіднику

 

Всесвітній день, присвячений мігруючим, або перелітним птахам, офіційно був проголошений у 2006-му році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання.
На початку травня кожного року люди у всьому світі проводять публічні заходи, такі як фестивалі птахів, спостереження за птахами, екскурсії, щоб відсвяткувати цей день.
Міграції птахів є одним з найбільш вражаючих і загадкових природних феноменів, які час від часу охоплюють сотні тисяч особин. Мігруючи  на сотні й тисячі кілометрів, птахи на своєму шляху перетинають багато кордонів різних держав.
Секретаріати Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин і Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів запропонували відзначення у 2014 році Міжнародного дня мігруючих птахів провести під символічним гаслом «Міграційні шляхи: перелітні птахи та туризм».

З 30 квітня до 5 травня 2014 року в Чорноморському біосферному заповіднику проведені заходи, присвячені Всесвітньому дню мігруючих птахів. На базі еколого-освітнього центру для відвідувачів прочитана лекція про мігруючих птахів з демонстрацією презентації «Міграційні шляхи птахів в Україні». Для школярів презентація була поєднана з розповіддю про кільцювання птахів в Чорноморському заповіднику, наведені приклади повернення кілець з різних куточків планети.
З 6 до 11 травня був проведений традиційний травневий облік мігруючих птахів на аренних ділянках та водно-болотних птахів на островах Ягорлицької затоки. До участі у обліках залучалися науковці Чорноморського біосферного заповідника, працівники відділу еколого-просвітньої роботи, юннати. В ході цього заходу здійснений облік багатьох мігруючих видів птахів, в т.ч. і тих, що занесені до Червоної книги України, таких як пухівка звичайна, пелікан рожевий, чоботар тощо.

 

Інформація відділу еколого-просвітньої роботи