ЧБЗ НАН України

Останні новини

Повідомлення Прес-служби НАН України

 

В останній час на окремих інтернет-ресурсах, у т.ч. на сайті «Научные конференции России» (http://www.kon-ferenc.ru/konferenc39_12_13.html), з’явилася інформація про проведення у квітні поточного року в м. Санкт-Петербург VІІI Міжнародної науково-практичної конференції „Фундаментальные и прикладные проблемы геополитики, геоэкономики, международных отношений, государственной безопасности“, на якій серед інших планується розглянути такі питання:

„... Ассоциация Украины с Евросоюзом как механизм нарушения всех международных договоров, прав граждан и Конституции Украины, механизм предательства единой истории братских народов, нарушения предвыборных обещаний Президента В.Ф. Януковича и его партии. Внутригосударственные, финансовые, экономические и геополитические последствия для страны и ее граждан;

оккупационный фашизм, геноцид коренных народов, антирусский нацизм и неравенство прав граждан разных национальностей — парадигма современной власти на Украине;

незаконная оккупация Крыма и Севастополя украинскими войсками как показатель агрессивности украинской власти и ее прозападной политики. Проблемы и перспективы восстановления легитимных органов местной российской власти в Крыму и в Севастополе в ближайшее время ...“.

Серед співорганізаторів конференції вказаний Інститут економічного прогнозування НАН України, а співголовою організаційного комітету — віце-президент НАН України академік НАН України В. М. Геєць.

Неодноразові спроби співробітників НАН України зв’язатися з основним організатором конференції — Інститутом прикладних досліджень, технологій та економіки (Росія), були безрезультатними та встановити жодних контактів з цією організацією не вдалося: контактні телефони не відповідали, на звернення за електронною адресою відповідей не надходило. Натомість з’ясовано, що Інститут прикладних досліджень, технологій та економіки зареєстрований на приватну квартиру у м. Санкт-Петербург.

Національна академія наук України інформує, що на сьогодні в її структурі відсутній Інститут економічного прогнозування НАН України. У 2005 році постановою Президії НАН України № 139 Інститут економічного прогнозування було реорганізовано у Державну установу „Інститут економіки та прогнозування НАН України“.

Листом від 27.02.2014 No 135-7/150 (розміщений на сайті ДУ „Інститут економіки та прогнозування НАН України“) директор вказаної установи академік НАН України В.М. Геєць офіційно звернувся до організаторів конференції з заявою, що включення його до складу організаційного комітету конференції з ним не погоджували, у зв’язку з чим він вимагає виключити себе з переліку співорганізаторів.

З огляду на викладене, Національна академія наук України вважає, що інформація щодо участі установ і фахівців НАН України у організації та проведенні зазначеної конференції є безпідставною та неправдивою, а дії її організаторів — провокацією.

 

Прес-служба НАН України

 

 

 

Джерело: Головний портал НАН України

 

2014-03-12