ЧБЗ НАН України

Останні новини

Подорож до природничих музеїв Королівства Нідерланди

 

2013-11-04

В рамках Благодійної програми Благодійного фонду «Фонд розвитку Державного природознавчого музею Національної академії наук України» (благодійний проект «Природничий музей: від теорії еволюції життя до практики живого музею») з метою професійного розвитку, а також для успішної роботи над вдосконаленням музейної експозиції Чорноморського біосферного заповідника, з 21 по 29 жовтня 2013 року завідувач відділу еколого-просвітньої роботи заповідника Л. І. Бахтіарова разом з колегами з Державного природознавчого музею НАН України, Музею природи Львівського Національного Університету ім. І. Франка, Національного науково-природничого музею, Луганського краєзнавчого музею брала участь у професійній подорожі з навчальною метою до музеїв Королівства Нідерланди.

В рамках проекту відбулася зустріч з представником Асоціації музеїв Королівства Нідерланди Маргрієт де Йонг, відвідані природничі музеї «Natuurmuzeum Brabant» міста Тілбурга, Science Center NEMO та Amsterdam museum міста Амстердама, «Muzeon» міста Гааги, World Soil Muzeum міста Вагенінген.

 

Відвідувачі природничого музею Museon в м. Гаага

Відвідувачі природничого музею Museon в м. Гаага

 

Під час подорожі до музеїв Королівства Нідерланди члени української делегації обмінялися досвідом роботи в природничих музеях, ознайомилися з сучасними методами роботи з природничими колекціями, цікавими методами роботи з відвідувачами, особливо з дітьми.
Подорож сприяла появі нових ідей стосовно використання ресурсів музею заповідника під час проведення науково-освітньої, популяризаторської та еколого-просвітницької роботи.
З метою поширення отриманих знань та вражень 6 листопада 2013 року відбулася зустріч з працівниками Херсонського краєзнавчого музею. Л. І. Бахтіарова виступила перед колективом краєзнавчого музею з інформацією про новітні методи музейної роботи в Нідерландах та презентацією фотоматеріалів про подорож до музеїв Королівства Нідерланди.

Інформація відділу еколого-просвітньої роботи