ЧБЗ НАН України

Останні новини

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь

 

2022-02-03

 

Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу як середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. в місті Рамсар (Іран), і з тих часів має назву Рамсарської конвенції.

День її підписання в 1997 р. був оголошений Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Конвенція про водно-болотні угіддя є міжурядовою угодою, яка забезпечує основу для національних дій та міжнародного співробітництва для збереження та розумного використання водно-болотних угідь та їх ресурсів.

На сьогодні у світі:
кількість Договірних Сторін Конвенції: 172 країни;
кількість водно-болотних угідь міжнародного значення: 2435 угідь;
загальна площа визначених ділянок: 254 685 425 га.

2 лютого 2022 року Всесвітній день водно-болотних угідь вперше відзначався як Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй після його ухвалення Генеральною Асамблеєю 30 серпня 2021 року в резолюції, співавторами якої виступили 75 держав-членів.

World Wetlands Day 2 February 2022. Wetlands Action for People and Nature

1 лютого 2022 року в Чорноморському заповіднику відбулося засідання круглого столу, присвячене 25-й річниці відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь. Засідання відбувалося в режимі відеоконференції.

В роботі засідання взяли участь колеги з Біосферного заповідника „Асканія-Нова“ ім. Ф. Е. Фальц-Фейна, освітяни шкільних та позашкільних навчальних закладів області: Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу № 48 Херсонської міської ради, навчально-виховного комплексу Асканія-Нова-гімназія зі слухачами Дистанційної творчої лабораторії „Юний дослідник“, Голопристанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, Голопристанської загальноосвітньої школи № 4, опорного закладу освіти „Новозбур’ївська школа № 1“, Новозбур'ївського закладу базової та дошкільної освіти № 2, Пам’ятненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Скадовського району, Комунального закладу „Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді“ Херсонської обласної ради, Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради, Генічеської станції юних натуралістів.

В ході засідання були обговорені та узгоджені з учасниками заходу пропозиції стосовно стану та перспектив водно-болотних угідь регіону, шляхів дбайливого ставлення та подальшої популяризації цих екосистем.

 

Пропозиції за результатами засідання круглого столу, присвяченого Всесвітньому дню водно-болотних угідь


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи