Всесвітній день екологічної освіти
2022-01-26
Шановні колеги, друзі, вітаємо всіх з Всесвітнім днем екологічної освіти!
Всесвітній день екологічної освіти (The World´s Environmental Education Day) бере свій початок з 1972 року, з Декларації Конференції Організації Об’єднаних Націй з проблем навколишнього середовища. У червні того року він був відзначений вперше у Стокгольмі (Швеція). З 1975 року, коли в Белграді відбувся Міжнародний семінар просвітницької діяльності з питань навколишнього середовища, і де була видана Белградська хартія екологічної освіти, проголошуючи свої глобальні цілі, цей день на міжнародному рівні почали відзначати 26 січня кожного року.
Головною метою цього свята є формування екологічної культури населення, виховання у молодого покоління екологічного мислення, популяризація екологічних знань, сприяння поширенню інформації про стан навколишнього середовища й екологічну безпеку.
Головними завданнями, які поставлені державою перед заповідниками в Україні, є не тільки охорона та вивчення унікальних природних комплексів, а й здійснення еколого-освітньої, просвітницької та пропагандистської діяльності з метою підвищення престижу заповідної справи, виховання поважного ставлення до природи й природоохоронних територій, любові до Батьківщини. Заповідники стали вищою комплексною формою охорони природи, своєрідними науково-дослідними закладами природоохоронного спрямування, тому важко переоцінити їх внесок у підготовку кваліфікованих кадрів, у формування екологічної культури майбутніх спеціалістів: педагогів, екологів, ґрунтознавців, мисливствознавців, лісівників, рибоводів тощо.
Один із найстаріших заповідників України — Чорноморський біосферний заповідник НАН України — має значний досвід природоохоронної пропаганди та екологічної освіти. Поширення екологічних знань, сприяння підготовці наукових кадрів у галузі охорони навколишнього природного середовища були одними з основних завдань створеного в далекому 1927 році заповідника.
Тематичні екскурсії та заходи для дітей дошкільного, шкільного віку, студентів, експедиції, консультації, керівництво курсовими й дипломними роботами, проведення науково-практичних конференцій і круглих столів, практичні природоохоронні заходи за участю студентів підпорядковані єдиній меті — підготовці спеціалістів у всіх сферах екологічної практичної управлінської, освітньої та наукової діяльності з глибокими екологічними знаннями, біосферним світоглядом, формуванню в них високої екологічної культури.
Тематичні ексурсії музейною експозицією Чорноморського біосферного заповідника
Екологічне виховання та освіта повинні гармонійно співіснувати з людиною протягом усього її життя, оскільки усвідомлення себе у світі починається з самого дитинства.
Ще змалечку, формуючи особистість дитини спільними зусиллями сім’ї, дитячих дошкільних закладів, еколого-просвітницьких установ, ми маємо закладати основи дбайливого ставлення до навколишнього середовища та породжувати внутрішні світоглядні потреби у гармонійному співіснуванні з природою.
У цілому просвітницька діяльність Чорноморського біосферного заповідника в сучасних умовах спрямована на формування інтелектуально-гуманістичного світогляду людини, оскільки морально-етичні аспекти такої діяльності є найважливішою умовою соціальної шкали цінностей сучасної світової культури.
1. Всесвітній день екологічної освіти. Екологія право людина.
2. 26 січня — Всесвітній день екологічної освіти. Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні.
Інформація відділу еколого-просвітньої роботи