ЧБЗ НАН України

Останні новини

Міжнародна ніч кажанів

 

2021-09-28

 

4 грудня 1991 року в Лондоні була підписана Угода про збереження кажанів у Європі — EUROBATs. Мета угоди — узгодження дій, розроблення і проведення європейськими державами спільних заходів щодо збереження кажанів та місць їхнього перебування. Україна приєдналася до цієї Угоди 19 травня 1999 року.

Ніч кажанів відзначають в ніч з 20 на 21 вересня. З 1997 року це загальноєвропейська природоохоронна акція, в якій беруть участь всі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі.

Проведення в Україні ночі кажанів є значною подією, оскільки на території нашої держави всі види рукокрилих занесені до Червоної книги України та потребують охорони.

З метою привернення уваги до необхідності охорони та збереження рукокрилих, занесених до Червоної книги України (28 видів кажанів), які охороняються відповідно до міжнародних договорів і конвенцій, в Чорноморському біосферному заповіднику щорічно проводиться низка заходів зі школярами, студентами та відвідувачами еколого-освітнього-центру.

22 вересня цього року співробітники відділу еколого-просвітньої роботи розмістили інформацію про кажанів у фейсбуку у групі „Чорноморський біосферний заповідник. Відділ еколого-просвітньої роботи“, а також провели захід з учнями початкових класів Геройської загальноосвітньої школи.

Інженер відділу ЕПР М. Є. Танська провела цікаву інформативну зустріч з дітьми, розповіла про особливості кажанів, показала презентацію з демонстрацією цікавих моментів життя цих незвичайних ссавців. Завершенням цього заходу став проведений під керівництвом Марини Євгенівни майстер-клас із виготовлення паперових кажанчиків та спільне фото на тлі виготовленого нею макету „Міжнародна ніч кажанів“.

Міжнародна ніч кажанів


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи