ЧБЗ НАН України

Останні новини

Участь науковців ЧБЗ у вебконференції Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів

 

2021-09-24

 

22 вересня  науковці заповідника у форматі вебконференції приймали участь в нараді організованій Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України з представниками організацій, установ природно-заповідного фонду щодо забезпечення дотримання встановлених режимів територій та об’єктів природно-заповідного фонду при проведені заходів з оффроуду.

За результатами обговорення заповідник висловив своє бачення проблеми, що обговорювалася, та підготував пропозиції на адресу Міндовкілля. Науковці заповідника вважають, що заходи з  оффроуду наносять непоправну шкоду екосистемам, які зберігаються та охороняються об’єктами ПЗФ, порушуючи рельєф території, ґрунти, рослинні угруповання та знищуючи оселища видів. Внаслідок цього  заповідні території втрачають природоохоронну, наукову та культурно-естетичну цінність. Тому  проведення джипінгу, оффроуду та інших видів автозаїздів на території ПЗФ несумісне зі статутними завданнями цих установ. Навіть якщо для цього передбачається використання зон антропогенних ландшафтів та  господарських зон установ ПЗФ, де господарська та інша діяльність  повинна  здійснюватися з додержанням вимог та обмежень, встановлених для природоохоронних територій, це є неприпустимим оскільки природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання. Подібні заходи з  оффроуду на території об’єктів ПЗФ однозначно мають бути законодавчо заборонені.

Проведення організованих заходів з  оффроуду поблизу об'єктів  ПЗФ потребує  обов’язкового узгодження маршрутів та строків з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та безпосередньо з об'єктом ПЗФ.


Інформація відділу наукових досліджень та комплексного моніторингу екосистем