ЧБЗ НАН України

Останні новини

Інформація науково-технічної ради Чорноморського біосферного заповідника НАН України

 

2021-06-15

 

Ще у 2019 р. Херсонський прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина 2161) звертався до адміністрації Чорноморського біосферного заповідника НАН України щодо виділення земельної ділянки в заповідній зоні ЧБЗ площею 0,06 га на ділянці „Ягорлицький Кут“. Тоді заповідник категорично відмовився від цієї пропозиції та надав розголосу спробі рейдерського захвату, яку вчинили прикордонники (див. інформацію за посиланням http://bsbr.org.ua/uk/news/bsbrnews/128-ntr-20190214).

Цього року Херсонський прикордонний загін Державної прикордонної служби України, мотивуючи необхідністю розміщення металевої вежі з радіолокаційним обладнанням посту технічного спостереження, черговий раз звернувся до Чорноморського біосферного заповідника НАН України, а також до Президії НАН України, відновивши таким чином свої претензію на земельну ділянку у заповідній зоні на ділянці „Ягорлицький Кут“. При цьому, посилаючись на необхідність „розміщення додаткових стаціонарних технічних засобів, у тому числі на узбережжі Ягорлицької затоки“, чомусь пропонують вилучити земельну ділянку із заповідної зони на узбережжі Тендрівської затоки.

Заповідник категорично заперечує проти зміни цільового призначення означеної території або укладання договору суперфіцію з військовою частиною 2161, оскільки це є грубим порушенням природоохоронного законодавства (див. нижче витяг з протоколу № 6 засідання НТР ЧБЗ від 15.06.2021 р).

Усвідомлюючи загрози щодо недоторканності державних кордонів та необхідності встановлення додаткових стаціонарних пунктів прикордонної служби, пропонуємо державній прикордонній службі розмістити стаціонарні пункти поза межами території ЧБЗ, наприклад, на території військового полігону „Ягорлик“ або безпосередньо на березі Ягорлицької затоки поза межами заповідника, тим більше, що для цього є всі необхідні умови.

Заповідник жодним чином не перешкоджає виконанню прикордонниками своїх обов'язків: для контролю кордонів України мобільні групи прикордонників і зараз безперешкодно постійно патрулюють заповідне узбережжя.

Витяг з протоколу № 6 засiдання науково-технiчної ради ЧБЗ від 15 червня   2021 р.

Витяг з протоколу № 6 засiдання науково-технiчної ради ЧБЗ від 15 червня   2021 р.