ЧБЗ НАН України

Останні новини

22 травня — Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day)

 

2021-05-21

 

Біологічне різноманіття — це все різноманіття життя на планеті, яке сьогодні стрімко скорочується, а його збереження — одна з найважливіших екологічних цілей людства. Тематика цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття спрямована на покращення розуміння значення біорізноманіття та важливості його збереження. В цьому році гасло „Ми — частина рішення“, що є продовженням тогорічної теми „Наші рішення — в природі“.

В природоохоронному законодавстві України закладений комплексний підхід до збереження довкілля. Охорона навколишнього природного середовища розглядається як неодмінна умова сталого розвитку суспільства, як інтегральне поняття, яке поєднує не лише охорону природи, а й екологічну безпеку та раціональне використання природних ресурсів.

Чорноморський біосферний заповідник НАН України — природоохоронна організація, яка вже понад 90 років здійснює моніторинг біологічного різноманіття, докладає значних зусиль для його збереження. Також в заповіднику постійно проводиться еколого-освітня, просвітницька та пропагандистська робота з метою виховання поважного ставлення до природи, формування екологічної культури. Екологічна освіта в Чорноморському біосферному заповіднику цілеспрямовано впливає на світогляд, поведінку і діяльність школярів, студентів, відвідувачів еколого-освітнього центру, залучаючи їх до збереження природної спадщини.

Міжнародний день біологічного різноманіття ще одна нагода звернути увагу населення на актуальні питання збереження і невиснажливого використання природних ресурсів.

Хочеться нагадати всім небайдужим про дуже актуальну й сьогодні роботу «52 кроки». Ще у 2009 році активний учасник міжнародних процесів в сфері енергетики та екології, група GDF SUEZ в рамках Міжнародного року біорізноманіття, спільно з Королівським інститутом природничих наук Бельгії (IRScNB) і бельгійською Державною федеральною службою охорони здоров’я, продовольчої безпеки та навколишнього середовища розробила програму „52 кроки до біорізноманіття“.

„Захист біорізноманіття вимагає участі всіх, тим більше, що він всім доступний. Кожен з нас може допомогти на своєму рівні, і при цьому необов’язково кардинально змінювати спосіб життя. Для цього кожен день необхідно робити кілька простих речей: їсти місцеві та сезонні продукти, економити воду, робити з побутового сміття компост, більше дізнаватися про ті види тварин і рослин, які нас оточують. Ми пропонуємо вам 52 кроки, по одному на кожний тиждень року. Це дії з різних категорій: можна, наприклад, взяти безпосередню участь в яких-небудь заходах, або проявити громадянську ініціативу, або дотримуватися наших порад для садівників і огородників. Беріться за справу самі, діліться знаннями з оточуючими і подумайте про те, як ще можна допомогти природі“.

Це цитата з роботи «52 кроки», яку можна завантажити за посиланням. Ця праця містить цікаві, креативні та інформативні рекомендації, які надихнуть кожного на нові зусилля для збереження біорізноманіття. Ці заходи часто дуже прості, невитратні, доступні, але стануть достатньо ефективними, якщо кожен буде починати з себе. Долучайтесь!

52 кроки


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи