ЧБЗ НАН України

Останні новини

Онлайн-вебінар «Інклюзивний простір з елементами доступності для туристів з особливими потребами»

 

2021-04-08

 

7 квітня 2021 року на запрошення Херсонської обласної державної адміністрації співробітники Чорноморського біосферного заповідника взяли участь в онлайн-вебінарі «Інклюзивний простір з елементами доступності для туристів з особливими потребами».

Захід був спрямований на визначення та обговорення основних необхідних умов для туристів з особливими потребами, орієнтування на формування інклюзивної інфраструктури на територіях об’єднаних територіальних громад області, на об’єктах природно-заповідного фонду, інших туристично-привабливих об’єктах.

На заході виступили представники громадських організацій  «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю» «ВЕЛІД», «Ініціатива на захист прав людей з інвалідністю», Херсонського управління містобудування та архітектури, закладу відпочинку рекреаційної зони «Залізний порт» та національний координатор міжнародної програми «Блакитний прапор», яка націлена на  забезпечення сталого розвитку пляжів та яхтено-катерних стоянок за спеціальними критеріями, екологічного менеджменту, безпеки відпочинку, рекламно-іміджевої та туристичної привабливості територій.

Вебінар був дуже інформативним і цікавим. Зокрема учасники отримали інформацію про те що 3 квітня 2019 року впроваджено нові державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення (ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №327 від 30.11.2018). Впровадження цих норм є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС. Але на превеликий жаль на практиці ці норми не дотримуються.

Існує також «Порадник щодо створення доступного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення», створений за підтримки Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, якого також, як правило, не дотримуються.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я осіб з інвалідністю в Україні близько 10 % від всього населення, а 80 % з них є людьми працездатними та активними. Проте, реалізація їх прав можлива лише у місцях, де створена реальна доступність для осіб з інвалідністю, а це громадські заклади, житлові будівлі, магазини, супермаркети, готелі, інша інфраструктура.

Тому кожна установа, яка приймає людей і надає їм певні послуги, повинна розуміти існуючі проблеми і створювати необхідні умови для людей з інвалідністю.


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи