ЧБЗ НАН України

Останні новини

Програмі МАВ ЮНЕСКО — 50

 

2021-03-26

 

22 березня 2021 року до Чорноморського біосферного заповідника надійшло запрошення від Секретаріату МАВ ЮНЕСКО

Dear Colleagues,
Please join for the celebration of the 50th anniversary of UNESCO's Man and the Biosphere programme!
Best regards,
MAB Secretariat

 

Запрошення на інавгураційну сесію початку святкування 50-ї річниці програми ЮНЕСКО „Людина та біосфера“ (MAB)

 

Чорноморський біосферний заповідник НАН України з 1985 року включений  до Всесвітньої мережі біосферниих резерватів в рамках програми ЮНЕСКО „Людина і біосфера“. Тому науковці з вдячністю прийняли запрошення, зареєструвалися та прийняли участь у цьому інтернет-заході.

Ця інавгураційна сесія стала офіційним початком святкування 50-ї річниці програми ЮНЕСКО „Людина та біосфера“ (MAB). Програма MAB, міжурядова наукова програма, є найстарішою в ЮНЕСКО. Вона була розпочата у 1971 році з метою встановлення еталону для поліпшення відносин між людьми та їх оточенням. Її новаторське бачення, яке передбачає поєднання природних та соціальних наук для покращення засобів існування людей та захисту біорізноманіття та природних ресурсів, є важливим внеском у реалізацію Порядку денного сталого розвитку до 2030 року.

Інавгураційна сесія складалася з 3 сесій:

Сесія 1 Перед викликами: клімат, біорізноманіття та океан

Сесія 2 Океан: трансформація знань для політики, економіки та дій громадян

Сесія 3 Передача нашої спроможності до дій та трансформації: на шляху до Куньміна

 

На початку святкування 50-річчя програми ЮНЕСКО „Людина та біосфера“: інший спосіб спільного життя на Землі виступила Одрі Азулей, генеральна директорка ЮНЕСКО. Вона наголосила на тому, що ювілей відображає досягнення, зроблені за останні півстоліття, і віддала належне тим, хто зробив вагомий внесок у програму, прокладаючи шлях у майбутнє, зосередившись на молоді в біосферних заповідниках.

На 3 сесіях виступили Голова Міжурядової комісії з питань зміни клімату (МГЕЗК) доктор Хесунг Лі, Голова Міжурядової науково-політичної платформи з питань біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES) Ана Марія Ернандес Салгар, Спеціальний посланник Генерального секретаря ООН з питань океану Джессі Х. Аусубель, Співголова Конвенції про біологічне різноманіття Базіле ван Гавр, Помічник генерального директора з природничих наук ЮНЕСКО Шаміла Найр-Бедуель та інші.

Всі наголошували на тому, що головна мета ЮНЕСКО полягає у тому, щоб усі люди взяли на себе відповідальність і стали захисниками живого світу. У 2021 році, коли ЮНЕСКО святкує 75-річчя, вона бажає поділитися своїм досвідом та розпочати діалог щодо різноманітності рішень, які дозволяють нам вирішити ці виклики, спираючись на знання та практику мільйонів людей, що населяють екосистеми планети. ЮНЕСКО також бажає бути відкритою для ідей, передового досвіду та рішень, розроблених особами та партнерськими організаціями, запрошеними на цей Форум.

Інтернет-захід виявився надзвичайно цікавим, інформаційним і корисним.

 

Сертифікат біосферного резервату Чорноморського біосферного заповідника НАН України


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи