ЧБЗ НАН України

Останні новини

20 березня — Всесвітній день Землі

 

2021-03-22

 

Дату святкування Всесвітнього дня Землі запровадили за ініціативи ООН в 1971 році, при цьому подібних свят навесні відразу два — одне відзначають у День весняного рівнодення, 20 березня, а друге — 22 квітня. Різниця між ними в тематиці: якщо перше гуманістичної спрямованості, то друге — екологічної. Зміст святкування цього дня в тому, щоб замислитися про проблеми вразливості навколишнього середовища, а також про те, які проблеми стоять перед людиною та світом, який її оточує.

Традиційно в заповіднику до Всесвітнього дня Землі проводилося прибирання узбережжя від сміття, що виноситься морем. Прибирання здійснювалося працівниками заповідника спільно зі студентами-екологами та школярами, оскільки одним з реальних шляхів формування мотивації до природоохоронної діяльності є залучення молоді до практичної роботи з покращення стану довкілля.

В умовах карантинних обмежень прибирання заповідного узбережжя напередодні Всесвітнього дня Землі-21 було проведене працівниками Служби державної охорони  заповідних територій. Прибирання здійснювалося на ділянці „Потіївській“ від шлагбаума до кордону „Морський“. Проведена значна робота і  заповідне узбережжя позбавлене пластику, скла та іншого сміття, що виноситься морем.

20 березня — Всесвітній день Землі


Інформація Служби державної охорони заповідних територій