ЧБЗ НАН України

Останні новини

Всесвітній день водно-болотних угідь — 2021

 

2021-02-03

 

2 лютого 2021 року виповнилося 50 років з дня підписання Конвенції про водно-болотні угіддя. Напередодні від Секретаріату Конвенції в заповідник надійшло запрошення до онлайнової панельної дискусії, організованої до Всесвітнього дня водно-болотних угідь 2021 року, яка відбулася в понеділок 1 лютого 2021 року. Модератором заходу на високому рівні була Генеральна секретарка Конвенції Марта Рохас Уррего. В ньому брали участь різні спікери, включаючи керівників IPBES, Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням, експертів UN-WATER, Конвенції ООН про біологічне різноманіття та інших.

Цьогорічна тема — «Водно-болотні угіддя, вода і життя — нероздільні!», тому учасники закликали звернути увагу на зростання кризи прісної води у всьому світі, наголошували на необхідності впровадження ефективних методів збереження й охорони прісних вод і належного доступу до чистої води, відповідального ставлення до природних ресурсів загалом і ВБУ зокрема.

Традиційно, вже понад 20 років, в Чорноморському біосферному заповіднику проводиться низка заходів, присвячених Всесвітньому дню водно-болотних угідь. Цього року заходи до Всесвітнього дня водно-болотних угідь розпочалася з реєстрації на спеціальній сторінці Рамсарської конвенції https://www.worldwetlandsday.org/en/events і розповсюдження інформації, отриманої від секретаріату Рамсарської конвенції про водно-болотні угіддя. Проте через карантинні обмеження заходи проводилися дистанційно.

Співробітник заповідника Вікторія Василівна Плющ підготувала для молодших школярів презентацію і матеріали про водно-болотні угіддя заповідника, з якими, дякуючи класному керівнику 2-а класу Голопристанської ЗОШ № 1 Марині Миколаївні Жайворонок, ознайомилися учні.

Вікторія Василівна та Марина Миколаївна зуміли зацікавити дітей такою здавалося б не дитячою темою, оскільки поєднали навчальний процес і екологічне свято. Матеріали подавалися в дуже цікавому, адаптованому для дітей вигляді.

День водно-болотних угідь — 2021

Класний керівник також організувала та провела конкурс дитячих малюнків про водно-болотні угіддя. Всі учасники конкурсу на згадку отримали календарики з видами Червоної книги України та значки від заповідника, а переможці невеличкі призи.

День водно-болотних угідь — 2021

Презентація Секретаріату Рамсарської конвенції, яка привертає увагу до питань пов'язаних з використанням прісної води, а також ролі водно-болотних угідь у накопиченні, очищенні та постачанні прісної води для потреб людства і природних процесів надіслана вчителям біології міських шкіл.

Інформацію про Всесвітній день ВБУ розмістили також в місцевій газеті «Тронка».


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи