ЧБЗ НАН України

Останні новини

Стратегічна програма досліджень та інновацій для Чорного моря

 

2020-10-29

 

Напередодні Міжнародного дня Чорного моря, який відзначається 31 жовтня, співробітники Чорноморського біосферного заповідника заступник директора з науково-дослідної роботи к.б.н О. Ю. Уманець, молодший науковий співробітник відділу наукових досліджень та комплексного моніторингу екосистем Д. Д. Королєсова та завідувач відділу еколого-просвітньої роботи Л. І. Бахтіарова взяли участь в роботі Національного консультативного семінару щодо Стратегічної програми досліджень та інновацій для Чорного моря, що відбувався он-лайн.

Стратегічна програма досліджень та інновацій для Чорного моря (СПДІ ЧМ) спрямовуватиме зацікавлені сторони з наукових кіл, фінансуючих установ, промисловості, політики й громадськості на спільне розв'язання найважливіших проблем Чорного моря, сприяння економічному процвітанню у Чорноморського регіоні, створення важливих систем підтримки та інноваційної дослідницької інфраструктури, вдосконалення освіти тощо.

В умовах складної епідеміологічної ситуації в країні семінар організував та провів Український центр екології моря (м. Одеса). Відбулася злагоджена, якісна і високопрофесійна робота, дискусія та обмін думками. З метою формування висновків та рекомендацій семінару учасники надавали пропозиції до Плану впровадження СПДІ ЧМ в Україні.

Оскільки захист узбережжя Чорного моря і навколишнього середовища один із видів діяльності «блакитної» морської економіки, співробітники заповідника запропонували врахувати високий природоохоронний статус і значний науковий та еколого-просвітній потенціал Чорноморського біосферного заповідника НАН України при впровадженні СПДІ ЧМ в Україні.


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи