ЧБЗ НАН України

Останні новини

Зустріч з юннатами

 

2020-03-04


24 лютого 2020 року в заповіднику відбулася зустріч зі школярами, що відвідують гурток юних натуралістів, яким керує Хемич Наталія Іванівна. Як правило такі зустрічі плануються заздалегідь і мають на меті не тільки ознайомлення з музейною експозицією еколого-освітнього центру, виховання екологічної свідомості, а й професійну орієнтацію школярів.

В заповіднику юним натуралістам розповіли про тварин, які охороняються в заповіднику, про нові методи досліджень (наприклад про застосування супутникових GPS-трекерів для мічення та відстеження птахів, ссавців), про те, як впливають кліматичні зміни на стан та видове різноманіття тваринного та рослинного світу заповідника.

Оскільки 19 лютого у світі відзначався Всесвітній день захисту морських ссавців, особливий наголос був зроблений на охорону морських ссавців в акваторіях заповідника (це три види дельфінів — афаліна, білобочка, азовка), на їх поведінку, спосіб життя та живлення. Дітям демонструвалася фото- та відеоматеріали, зібрані науковцями заповідника під час спостережень за цими тваринами.

Крім того, демонструвався науково-популярний фільм про Чорноморський біосферний заповідник.

На жаль, зустріч проводилася в день, коли в регіоні лютувала стихія. Спочатку зникло світло і фільм продовжували переглядати не на великому екрані, а на ноутбуці. Вітер міцнішав, проте з’явилося світло й захід продовжився.

Перед початком огляду музейної експозиції заповідника юннатів ознайомили з палеонтологічними, археологічними, історичними, краєзнавчими особливостями регіону. Демонстрували викопні рештки доісторичної тварини з території Голопристанського району, знахідки з археологічних залишків Ягорлицького поселення давньо-грецьких колоністів — центру бронзоливарного виробництва і скловаріння, сіль зі ставків для випаровування солі Геройського солепрому тощо.

Екскурсії музейною експозицією, бесіди на різні теми, демонстрації науково-популярних фільмів у заповіднику завжди здійснюються на основі краєзнавства. Воно сприяє активізації сприйняття школярами інформації, експонатів, розуміння процесів, які відбуваються в навколишньому середовищі, формує світосприйняття. Ми завжди закликаємо дітей думати, формувати свою особисту позицію, спонукаємо до посильної участі в заходах, спрямованих на покращення стану середовища, яке їх оточує.

 Зустріч з юннатамиЛ. Бахтіарова