ЧБЗ НАН України

Останні новини

Про встановлення віку викопних решток тварини

 

2020-01-02

 

У квітні 2019 року до управління заповідника прийшов мешканець Голопристанщини Олексій Євгенович, який повідомив про те, що під час копання колодязя були знайдені кістки великої тварини. Кістки були знайдені на глибині близько 3 метрів, після шару глини, в шарі нібито деревини чи попелу. Довжина однієї з кісток до суглоба становила 1,2 м. До музею заповідника кістки привіз місцевий житель Каменщиков Григорій Титович.

Чорноморський біосферний заповідник надіслав фрагмент викопної тварини до відділу палеонтології Національного науково-природничого музею з проханням визначити за рештками вид тварини та їх вік.

23 грудня 2019 року отримали відповідь з відділу палеонтології ННПМ НАНУ. Наводимо її повністю:

«Шановні колеги! Щиро вдячні Вам за надсилання викопних решток тварини, знайдених поблизу с. Зеленотропинське Голопристанського району Херсонської області. Кісткові фрагменти, передані на визначення, являють собою частини великогомілкової кістки мамута (Mammuthus primigenius). На жаль, встановити точний вік цих решток неможливо. Найбільш імовірно, їх можна датувати пізнім плейстоценом. З огляду на незадовільну збереженість (фрагментарність і крихкість поверхневого шару кісткової речовини) ці рештки не підлягають музеєфікації. За Вашим бажанням, ми можемо повернути кістку до Вашого музею або включити до складу науково-допоміжних фондів відділу палеонтології ННПМ НАН України. Ще раз дозвольте подякувати Вам за співпрацю.

З повагою, старший науковий співробітник відділу палеонтології ННПМ НАН України
Олександр Ковальчук»