ЧБЗ НАН України

Останні новини

Порушення заповідного режиму відпочивальниками рекреаційного об’єкту Залізний Порт

 

2019-07-17

 

Поблизу Залізного Порту розташована заповідна зона Потіївської ділянки Чорноморського біосферного заповідника НАН України. Відповідно до закону України «Про природно-заповідний фонд України» відвідування заповідної зони забороняється.

Попри вимоги законодавства, комерційні структури Залізного Порту рекламують і здійснюють протизаконне висаджування відпочивальників на узбережжя заповідного об’єкту ЧБЗ — о. Тендра. Останнім часом на пляжах Залізного Порту через гучномовець лунає реклама наступного змісту:
«Экскурсии на Черноморский заповедник, остров Тендровская коса. Вы можете увидеть нетронутую природу, искупаться в заливе, собрать уникальные ракушки. Стоимость экскурсии 200 грн. с человека. Продолжительность экскурсии 1 час. 3 экскурсии в день – 10.30, 13.30, 18.00. Экскурсии проводятся в сопровождении сотрудника Херсонского краевед­ческого музея (?), который расскажет Вам про античное прошлое острова…».

На острові Тендра є незаповідна ділянка, проте до неї майже 70 км морем, а висаджують відпочивальників за 4-5 км від Залізного Порту на перлину заповідного ядра Чорноморського заповідника — Тендрівську косу.

Ці факти є безпрецедентним, нахабним, свавільним порушенням природоохоронного законодавства. Від рекреаційного навантаження вздовж морського узбережжя Тендрівської коси під загрозу, в першу чергу, підпадає гніздування пісочника морського (занесеного до Червоної книги України), місця мешкання ящурки піщаної, чисельність якої в літоральній зоні різко знизилася, рідкісної рослини — катрана чорноморського (занесеного до Червоної книги України) та інших видів-мешканців морських літоралей. Крім того, відповідно до оселищної директиви Бернської конвенції, узбережжя о. Тендра охороняється на міжнародному рівні.

Звертаємо увагу туристичних фірм, комерційних структур, які надають відпочивальникам екскурсійні послуги та здійснюють перевезення на заповідне узбережжя, на те, що їхня діяльність суперечить чинному законодавству та підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність.

 

Незаконне відвідування заповідної частини острова Тендра екскурсійними групами із селища Залізний Порт

Незаконне відвідування заповідної частини острова Тендра екскурсійними групами із селища Залізний Порт

Незаконне відвідування заповідної частини острова Тендра екскурсійними групами із селища Залізний Порт

 

Інформація дирекції ЧБЗ НАНУ