ЧБЗ НАН України

Останні новини

Підсумковий семінар-практикум

 

2019-05-31

 

Відповідно до Положення про Чорноморський біосферний заповідник одним із напрямків екологічної освітньо-виховної діяльності заповідника є навчальна, науково-дослідна практична та методична робота з учнівською молоддю. Ця робота здійснюється спільно з освітянами — вчителями шкіл району, працівниками районного центру позашкільної освіти.

27 травня 2019 року в заповіднику відбувся підсумковий семінар-практикум вихованців еколого-натуралістичних гуртків навчальних закладів Голопристанського району. В заході приймали участь працівники районного центру позашкільної освіти та працівники відділу еколого-просвітньої роботи заповідника, керівники гуртків та юні натуралісти з 6 навчальних закладів — Пам’ятненської, Малокопанівської, Кардашинської, Малокардашинської загально-освітніх шкіл, опорного закладу освіти „Новозбур’ївська школа №1“ та його філії „Новозбур’ївський заклад базової дошкільної освіти“.

Юні натуралісти звітували про свою роботу протягом навчального року, ділилися своїми здобутками та напрацюваннями. Гуртківці Малокопанівської школи (учасники проекту ZERO WASTE SCOOL) провели з учасниками семінару екологічні тренінги та поділилися своїм досвідом сортування сміття.

Були презентовані дослідницькі проекти „Хімічні джерела струму. Користь та шкода“, „Ти — унікальна особистісь“ (Опорний заклад освіти „Новозбур’ївська школа №1“), дослідницький марафон гуртка лозоплетіння (Новозбур’ївський  ЗБДО), звіт про проведену роботу гуртка „Юні охоронці природи“ (Пам’ятненська ЗОШ), звіт про участь у Всеукраїнській просвітницько-трудовій акції „Парад квітів біля школи“ (Кардашинська ЗОШ), презентація „Участь членів гуртка «Юні екологи»“ в екологічних акціях (Малокардашинська ЗОШ).

І дорослі і діти приймали активну участь в тренінгах, уважно слухали й обговорювали презентовані проекти та звіти. Гуртківці розповідали про практичну природоохоронну роботу, про те, як залучають до неї інших школярів, батьків, місцеву громаду. У виступах постійно йшлося про те, що починати треба з себе, з аналізу своєї поведінки в природі, зі свого ставлення до навколишнього середовища. Закінчився захід виступом екологічної бригади ОЗО „Новозбур’ївська школа № 1“.

Зусилля працівників відділу еколого-просвітньої роботи завжди були спрямовані на формування природоохоронного світогляду підростаючого покоління і дуже приємно, що є практичний результат. Екологічна свідомість юних натуралістів, активність і завзятість керівників гуртків вселяють надію на те, що не все так погано. Діти дуже швидко стають дорослими і їх активна громадянська позиція, небайдужість до стану довкілля — це запорука нашого майбутнього.

 

Підсумковий семінар-практикум

Підсумковий семінар-практикум

Підсумковий семінар-практикум

Підсумковий семінар-практикум

Підсумковий семінар-практикум

Підсумковий семінар-практикум

Підсумковий семінар-практикум

Підсумковий семінар-практикум


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи