ЧБЗ НАН України

Останні новини

Природоохоронна акція

 

2019-05-24

 

Відповідно до Закону України  «Про природно-заповідний фонд України» для забезпечення необхідного режиму охорони природних комплексів та об’єктів природних заповідників, запобігання негативному впливу господарської діяльності на прилеглих до них територіях установлюються охоронні зони (ст. 39). Режим територій охоронних зон прописується в ст. 40 Закону про ПЗФ.

Землі охоронних зон не входять до складу заповідників, проте на державну службу охорони заповідних територій державою покладений контроль за дотриманням вимог законодавства на території охоронних зон. В охоронних зонах не допускається будівництво промислових та інших об’єктів, мисливство, розвиток господарської діяльності, яка може призвести до негативного впливу на території та об’єкти природно-заповідного фонду.

Навколо заповідних ділянок Чорноморського біосферного заповідника встановлена охоронна зона шириною 1 км. І тільки поблизу села Залізний Порт початкову ширину охоронної зони в 1 км органи місцевої влади постійно скорочували без згоди заповідника та в порушення вимог закону (зараз охоронна зона має ширину 460 м і винесена на публічну кадастрову карту в розділі обмежене природокористування).

В охоронній зоні поблизу Залізного Порту  дозволяється відпочинок, проте після сезону відпочинку залишаються гори сміття, які вкрай негативно впливають на стан навколишнього середовища. Неодноразові звернення заповідника до сільської ради завершилися в цьому році тим, що ці гори сміття просто були закопані в на місці і присипані зверху піском. Проте багато сміття залишилося.

Після проведеної на заповідному узбережжі працівники заповідника звернулися до адміністрації та учнів Залізнопортівської ЗОШ із пропозицією провести збір сміття в охоронній зоні. Освітяни оперативно відгукнулися на цю пропозицію і ось 15 травня 2019 року всі учасники зібралися в охоронній зоні заповідника. Єгері та інспектори кордону «Морський», науковці та інші працівники заповідника разом з учнями шостого класу (кл. керівник О. С. Паливода) та учнями під керівництвом вчителя О. О. Середи Залізнопортівської ЗОШ взялися до роботи.

Адміністрація заповідника надала транспорт для вивезення сміття на полігон побутових відходів і кілька повних причепів 120-л мішків зі сміттям були вивезені.

Всі учасники заходу звертаються до місцевої влади с. Залізний Порт з проханням здійснювати постійний контроль за дотриманням вимог законодавства щодо створення безпечних умов для відпочинку, встановити кілька контейнерів для сміття в зоні відпочинку та кілька туалетів. Це ж елементарні санітарні заходи, попри те, що море і сонце народне багатство, його ж треба зберігати та вимагати від відпочивальників дотримання правил перебування на цій території.

Акція «Чисте узбережжя»

Акція «Чисте узбережжя»

Акція «Чисте узбережжя»

Акція «Чисте узбережжя»


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи