ЧБЗ НАН України

Стратегічна сесія новоствореного Департаменту туризму і курортів Херсонської ОДА

 

2019-03-21

 

Провідний науковий співробітник Чорноморського біосферного заповідника НАНУ О. Ю. Уманець прийняла участь та виступила з презентацією на стратегічній сесії «Впровадження окремих міжнародних стандартів та підвищення якості послуг у сфері туризму -2019», яка була проведена у м. Херсон 15 березня 2019 року. Модератором форуму був І. Ліптуга, президент Національної туристичної організації України, радник першого віце-прем'єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України.

 

І. Ліптуга, президент Національної туристичної організації України, радник першого віце-прем'єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України

І. Ліптуга, президент Національної туристичної організації України, радник першого віце-прем'єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України

В межах цього заходу обговорювалася проблема «Розвиток туристичної діяльності на об’єктах природно-заповідного фонду». Доповідав з питання «Рекреаційна діяльність і туризм в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду» начальник відділу координації наукових досліджень, еколого-освітньої та рекреаційної діяльності Департаменту еко-мережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів України Г. В. Парчук. Він повідомив, що з метою вдосконалення організації рекреаційної діяльності установ природно-заповідного фонду України Міністерство екології та природних ресурсів України готує нову редакцію Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України (остання редакція цього документу була в 2009 році).

Крім того, Г. В. Парчук відмітив викокий відсоток заповідності в Херсонській області (81 об’єкт ПЗФ загальною площею 302,8 тис. га, що складає 10,64 % площі області.

Однак, як і раніше на таких зібраннях, не було звернуто уваги на різноманіття ПЗФ України, на те, що під цією назвою об'єднані як штучно створені, так і природні екосистеми різного рівня охорони та визначених для них завдань у законі «Про природно-заповідний фонд України». Для широкого загалу присутніх, які різною мірою пов'язані з туристичним бізнесом, було геть не зрозуміло, чому неможливо проведення екскурсійної діяльності в межах заповідної зони заповідників, та чому збереження природних екосистем та екскурсійна діяльність на цих територіях явища несумісні. Саме висвітленню цієї проблеми і була присвячена доповідь співробітника Чорноморського біосферного заповідника.

 

ПЗФ Херсонської області (доповідач Г. В. Парчук).

ПЗФ Херсонської області (доповідач Г. В. Парчук).