ЧБЗ НАН України

Інформація науково-технічної ради Чорноморського біосферного заповідника НАН України

 

2019-02-14

 

До Чорноморського біосферного заповідника НАН України звернувся Херсонський прикордонний загін Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо погодження передачі у власність земельної ділянки заповідної зони під будівництво та встановлення поста технічного спостереження (лист від 21.01.2019 № 901/444).

13 лютого 2019 року відбулася спроба представниками згаданого відомства вибору місця встановлення пункту технічного спостереження та майбутнього будівництва з виїздом на територію заповідника.

14 лютого 2019 р. на позачерговому засіданні НТР була обговорена ситуація, що склалася, та дана оцінка діям прикордонної служби на території заповідника.

За результатами обговорення науково-технічна рада Чорноморського біосферного заповідника НАН України вирішила категорично не погоджувати передачу у власність Херсонського прикордонного загону земель в заповідній зоні ЧБЗ на ділянці «Ягорлицький Кут», оскільки це суперечить Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та низці інших законодавчих актів (витяг з протоколу № 3 засідання НТР від 14 лютого 2019 р.).