ЧБЗ НАН України

Співпраця заповідника з дитячими дошкільними закладами з метою національно-патріотичного виховання підростаючого покоління

 

2018-10-05

 

Щороку музейну експозицію еколого-освітнього центра заповідника відвідують  кілька груп дітей з дитячих дошкільних закладів міста та району.

Таким відвідувачам приділяється найбільша увага оскільки тварини і рослини мають велике значення у вихованні дитини. Під час проведення екскурсій застосовуються різні механізми впливу на мотивацію дітей. Екологічні знання народу передаються із покоління в покоління через казки, прислів’я, приказки у досить легкій і зручній формі, ніби мимохідь, без особливої напруги. Тому намагаємося популяризувати різноманітні екологічні повір’я, обряди, традиції, приказки. А пропаганда народних традицій і звичок неможлива без виховання любові до батьківщини, любові до природи, рідної мови, історії народу, любові до краси і життя.

Для виховання  національного самовідчуття дітям розповідаємо про цінність, вразливість, необхідність збереження рідної природи. Така робота сприяє розвитку у дітей бережного відношення до природи і любові до Батьківщини.

Природа — це найбільш стабільна складова патріотичного виховання дітей.  Це прекрасно розуміють і працівники дитячих дошкільних закладів.

2 жовтня 2018 року в еколого-освітньому центрі заповідника відбулася зустріч з керівниками двох дитячих дошкільних закладів — „Берегиня“ з м. Гола Пристань Херсонської області і „Намистинка“ з м. Вишневе Києво-Сятошинського району Київської області. Ці дитячі дошкільні заклади давно співпрацюють і зустрілися з метою обміну досвідом з національно-патріотичного виховання дітей в рамках Всеукраїнської акції „Перехрестя дружби“. Під час зустрічі в ЕОЦ обговорювалися актуальні питання національно-патріотичного виховання дітей та перспективи подальшого співробітництва. Для гостей була проведена тематична екскурсія музейною експозицією.

 

Зустріч з керівниками дошкільних закладів

 

Зустріч з керівниками дошкільних закладів


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи