ЧБЗ НАН України

Відпочинок по-поліцейськи

 

2018-08-06

 

05.08.2018 року о 18.15 год. охоронець сторожового посту біля в’їзду на заповідну територію Потіївської ділянки помітив, як невідомий автомобіль, долаючи охоронний рів, заїхав на заповідну територію біля озера  Кефальне. Про цю ситуацію охоронець доповів єгерю кордону „Морський“ С. М. Ткаченку.

Отримавши інформацію, єгер С. М. Ткаченко виїхав на місце події для з’ясування обставин. Як виявилось, автомобіль знаходився на заповідній території, про що єгер повідомив порушника і запропонував в добровільному порядку покинути територію заповідника. Порушник відповів нецензурною лайкою, залишив автомобіль і пішов в напрямку села Залізний Порт.

Автомобіль порушника (УАЗ-469, державний номер ВВ-05-77-СЕ) єгерем був відігнаний до будівель кордону.

О 21 годині 15 хвилин група невідомих в кількості 4 осіб, серед яких був і водій зазначеного автомобіля ввірвались в приміщення, де відпочивав єгер. Погрожуючи вогнепальною зброєю, нападники накинулись на єгеря, завдавши йому тілесних пошкоджень. В ході нападу в єгеря був здійснений постріл із пістолета. Куля пролетіла поряд з плечем С. М. Ткаченка і влучила в стіну кімнати.

Здійснивши заходи самооборони, єгер С. М. Ткаченко, повалив нападника на підлогу та вилучив у нього пістолет, запобігши цим повторного застосування зброї. В ході боротьби учасники конфлікту отримали тілесні травми. На місце події була викликана оперативна група Голопристанського відділення Новокаховського відділу Національної поліції в Херсонській області.

В ході проведення слідчих дій було встановлено, що порушником Закону України „Про природно-заповідний фонд України“ та нападником, що застосував вогнепальну зброю до посадових осіб заповідника, які виконували свої службові обов’язки, був полковник поліції, начальник ГУ поліції в Сумській області Журавель Володимир Вікторович (спеціальний жетон № 0115210, номер посвідчення № 004837).

Адміністрація заповідника подала до правоохоронних органів заяву про внесення відомостей до єдиного реєстру досудових розслідувань про скоєння кримінального злочину групою осіб на території Чорноморського біосферного заповідника та сподівається на об’єктивне і неупереджене розслідування та вжиття заходів, передбачених чинним законодавством.


Інформація адміністрації Чорноморського біосферного заповідника НАН України