Всесвітній день охорони навколишнього середовища

 

2018-06-14

 

Всесвітній день охорони навколишнього середовища був заснований Генеральною асамблеєю ООН у 1972 році  і з тих пір відзначається всією світовою співдружністю щорічно. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, яке надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки і культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, яка загрожує йому у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить з нами», – так було поставлено питання в цьому зверненні. У 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції прийняли рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня навколишнього середовища 5 червня. Після цього було створено Програму Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП). У 2000 р. в цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні навколишнього середовища.

Святкування Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища розраховане на привернення уваги людей до питань охорони природи.

Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень добробуту всієї світової цивілізації і, зокрема, нашої країни.

В еколого-освітньому центрі  Чорноморського заповідника проблемам охорони довкілля постійно приділяється значна увага під час екскурсій музейною експозицією, зустрічей з відвідувачами, лекцій, бесід та інших природоохоронних заходів.

В цьому році до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища запланована та проведена низка заходів – відбулися тематичні екскурсії для  школярів ЗОШ № 4 м. Гола Пристань, ЗОШ с. Солонці Олешківського району, ЗОШ с. Федорівка Бериславського району. В рамках навчальної практики  студентів екологів та географів факультету біології, географії та екології Херсонського державного університету проведена спеціальна лекція про сучасні екологічні проблеми заповідника, демонструвався науково-популярний фільм. Також відбулася тематична екскурсія музейною експозицією та бесіда з пацієнтами санаторію «Гопри», які приїхали з різних куточків країни. Символічно, що питання охорони природи хвилюють мешканців усіх регіонів, люди небайдужі до порушень природоохоронного законодавства, збереження рідкісних видів. Відбулася цікава дискусія, на згадку про свято кожен учасник отримав буклети про рідкісні види тварин і рослин заповідника та про музейну експозицію еколого-освітнього центру.

 

Лекція для студентів про сучасні екологічні проблеми заповідника

Лекція для студентів про сучасні екологічні проблеми заповідника

 

Тематична екскурсія для пацієнтів санаторію "Гопри"

Тематична екскурсія для пацієнтів санаторію "Гопри"


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи