Співпраця Чорноморського біосферного заповідника з Музеєм природи Херсонського обласного краєзнавчого музею

 

2018-05-02

 

Чорноморський біосферний заповідник і його еколого-освітній центр тісно співпрацює з Херсонським обласним краєзнавчим музеєм. Наша співпраця має багаторічну історію, оскільки будь-яка музейна експозиція це передусім сховище унікальних предметів, які мають високу цінність. В Музеї природи ХОКМ і в нашій музейній експозиції представлені практично всі види тварин, що мешкають в регіоні, багато видів рослин.

Природа – це найбільш стабільна складова екологічного і патріотичного виховання молоді. Шляхи і методи екскурсійно-просвітницької роботи  наших закладів постійно розвиваються і вдосконалюються. Наукова,  методична співпраця поєднується з проведенням різноманітних  спільних науково-практичних заходів.
В цьому році таким спільним заходом стало відзначення Міжнародного дня зустрічі птахів. Нижче наведена розгорнута інформація Музею природи Херсонського обласного краєзнавчого музею про провення Міжнародного дня зустрічі птахів.


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи

 

День зустрічі птахів  у Музеї природи Херсонського обласного краєзнавчого музею (фото Л. Українець)

День зустрічі птахів  у Музеї природи Херсонського обласного краєзнавчого музею (фото Л. Українець)

 

День зустрічі птахів  у Музеї природи Херсонського обласного краєзнавчого музею (фото Л. Українець)

 

Інформація про проведення Міжнародного дня зустрічі птахів у Музеї природи Херсонського обласного краєзнавчого музею

 

Дата  і місце проведення: 02 квітня 2018 року об 11.00 за адресою: вул. Театральна, 5 на базі Музею природи Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Організації - учасники заходу:

    1. Музей природи Херсонського обласного краєзнавчого музею;

    2. Чорноморський біосферний заповідник НАН України;

    3. Комунальний заклад «Херсонський обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ХОР.

Почесні гості свята:

    1. Братченко Тетяна Георгіївна, директор Херсонського обласного краєзнавчого музею;

    2. Вітренко Ельвіра Валентинівна, директор комунального закладу «Херсонський обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ХОР

    3. Ємельянова Світлана Федорівна, завідувач науково-природничим відділу №2 ХОКМ, голова журі І поверху;

    4. Дерюжина Алла Василівна, завідувач науково-природничим відділу №2 ХОКМ, голова журі ІІ поверху;

    5. Бахтіарова Людмила Іванівна, завідувач відділу еколого-просвітницької роботи Чорноморського біосферного заповідника НАН України, член журі (ІІ поверх);

    6. Куряченко Наталія Вікторівна, науковий співробітник науково-природничого відділу №2 ХОКМ, член журі (меморіальна кімната);

    7. Альонова Ірина Михайлівна, культорганізатор КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР.

Ведуча:

    • Українець Людмила Вікторівна, науковий співробітник науково-природничого відділу №2 ХОКМ;

Засоби масової інформації:

    • Ліщенко Олена Анатоліївна, редактор ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія»

Фотограф:

    • Ніколаєва Валерія Миколаївна, молодший науковий співробітник Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Майстер для закріплення шпаківні:

    • Катков Анатолій Валентинович, робітник з благоустрою Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Музей природи Херсонського обласного краєзнавчого музею в партнерстві з Чорноморським біосферним заповідником та комунальним закладом «Херсонський обласний Центр еколого-натуралістичної творчості» ХОР 02 квітня 2018 року відсвяткували Міжнародний день зустрічі птахів. Це свято проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».

У заході взяли участь 35 гуртківців еколого-натуралістичного профілю м. Херсона. Метою свята було відзначити 112-ту річницю Міжнародної конвенції з охорони птахів (1 квітня 1906 року) і час прильоту пернатих із зимівель як символ настання весни.

Людмила Іванівна Бахтіарова, завідувач відділу еколого-просвітницької роботи Чорноморського біосферного заповідника НАН України, провела для дітей віртуальну подорож стежками заповідника. Діти почули багато цікавого про птахів рідного краю, їхні екологічні групи, біологічні та екологічні особливості видів.
Після презентації діти взяли участь у квесті «Птахи Музею природи». За описами птахів діти успішно назвали види і знайшли їх в експозиції, за що отримали пам’ятні призи: календарі від Чорноморського біосферного заповідника та значки і буклети від Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Завершився захід вивішуванням шпаківні, яку музею подарували наші маленькі гості – юннати комунального закладу «Херсонський обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ХОР.

Дякуємо всім учасникам заходу! До нових зустрічей у музеї!