2 лютого — Всесвітній день водно-болотних угідь

 

2018-02-05

 

Щороку в Чорноморському біосферному заповіднику до Всесвітнього дня ВБУ проводиться низка заходів. Ось і цього року 2 лютого 2018 року відбувся виїзний семінар-практикум для вчителів біології Новозбур’ївської, Пам’ятненської, Малокопанської, Кардашинської, Малокардашинської шкіл, директора, методиста та керівників гуртків районної станції юних натуралістів на березі Тендрівської затоки — водно болотного угіддя міжнародного значення. Під час семінару учасники спостерігали за зимівельними скупченнями птахів на затоці, обговорювали питання фенологічних особливостей року, здійснили невелику екскурсію охоронною зоною заповідника (Екостежка „Скарби приморського краю“).

 

Виїзний семінар на узбережжі Тендрівської затоки

Виїзний семінар на узбережжі Тендрівської затоки

 

Кожного року святкування Всесвітнього дня ВБУ проходить під окремим девізом. У 2018 році головною темою Всесвітнього дня водно-болотних угідь є „Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст“.

Наше рідне місто Гола Пристань розташоване поряд з унікальним водно-болотним угіддям міжнародного значення  дельтою Дніпра на березі одного з рукавів Дніпра — р. Конки, частково і  р. Чайки. Поряд величезна кількість озер, боліт, проток.

5 лютого 2018 року в рамках святкування Всесвітнього дня водно-болотних угідь в Чорноморському біосферному заповіднику провели круглий стіл „Водно-болотні угіддя для сталого розвитку міста Гола Пристань“. Учасниками заходу стали вчителі  біології С. А. Бабенко, В. В. Леонтьєва, О. В. Макарашвілі, Н. Б. Такун та учні шкіл міста.

Співробітники заповідника виступили з презентаціями „Водно-болотні угіддя міста Гола Пристань“, „Дельта Дніпра — унікальне водно-болотне угіддя міжнародного значення“, „Гідро- та гігрофіти дельти Дніпра“, розповіли присутнім і про дельту Дніпра, і про озеро Соляне, і про Херсонський виробничо-експериментальний завод з розведення молоді частикових риб і про перевантажувальний термінал, що без сумніву вже став візитівкою нашого міста.

 

Круглий стіл „Водно-болотні угіддя для сталого розвитку міста Гола Пристань“

Круглий стіл „Водно-болотні угіддя для сталого розвитку міста Гола Пристань“
 

Круглий стіл „Водно-болотні угіддя для сталого розвитку міста Гола Пристань“

 

Працівники заповідника передали для шкіл  методичні рекомендації, які були спеціально розробені Рамсарським бюро для учасників, організаторів заходів та викладачів.

Географічне розташування міста Гола Пристань дає значну перевагу для його розвитку у майбутньому. Водно-болотні угіддя живлять наше місто та господарство, годують нас рибою, формують рельєф та клімат, гостинно запрошують нас відпочити на своїх берегах. Але ми часто сприймаємо ці природні послуги, як належне, не замислюючись, що тільки здорові водно-болотні угіддя можуть їх надавати. На цьому наголошували всі учасники круглого столу.


Інформація відділу еколого-просвітньої роботи