Новини Чорноморського заповідника

Порушення заповідного режиму відпочивальниками рекреаційного об’єкту Залізний Порт

 

2019-07-17

 

Поблизу Залізного Порту розташована заповідна зона Потіївської ділянки Чорноморського біосферного заповідника НАН України. Відповідно до закону України «Про природно-заповідний фонд України» відвідування заповідної зони забороняється.

Попри вимоги законодавства, комерційні структури Залізного Порту рекламують і здійснюють протизаконне висаджування відпочивальників на узбережжя заповідного об’єкту ЧБЗ — о. Тендра. Останнім часом на пляжах Залізного Порту через гучномовець лунає реклама наступного змісту:
«Экскурсии на Черноморский заповедник, остров Тендровская коса. Вы можете увидеть нетронутую природу, искупаться в заливе, собрать уникальные ракушки. Стоимость экскурсии 200 грн. с человека. Продолжительность экскурсии 1 час. 3 экскурсии в день – 10.30, 13.30, 18.00. Экскурсии проводятся в сопровождении сотрудника Херсонского краевед­ческого музея (?), который расскажет Вам про античное прошлое острова…».

Детальніше...

Зустріч зі школярами

 

2019-06-24

 

Значні зусилля відділу еколого-просвітньої роботи ЧБЗ спрямовані на формування позитивного відношення місцевого населення до заповідника. Формування почуття «малої батьківщини» також є метою цієї роботи. Традиційно сильною стороною просвітницької діяльності заповідника є робота з учнівською молоддю. Співробітники заповідника намагаються донести до дітей якомога більше інформації про природу рідного краю, необхідність її збереження. Думка спеціаліста, живе слово завжди сприймаються з великим інтересом.

19 червня 2019 року на запрошення начальника пришкільного табору відпочинку при Залізнопортівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Куц Ольги Вадимівни співробітники заповідника провели цікаву зустріч зі школярами.

Детальніше...

Студенти вищих навчальних закладів у заповіднику

 

2019-06-11

 

Відповідно до Положення про Чорноморський біосферний заповідник до основних напрямків екологічної освітньо-виховної діяльності відносяться навчальна, науково-дослідна практична та методична робота з учнівською та студентською молоддю.

Студенти вищих навчальних закладів країни в заповіднику проходять виробничі і навчальні практики, під час яких проводять дослідження, опановують методику збирання, аналізу і систематизації результатів. Індивідуальні завдання студентів стають основою майбутніх курсових і дипломних робіт. У фондах заповідника зберігаються звіти, курсові та дипломні роботи студентів багатьох ВНЗ країни.

В цьому році під час навчальних практик заповідник відвідали студенти III курсу природничо-географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький), студенти-географи I курсу та студенти-біологи II курсу факультету біології, географії та екології Херсонського державного університету.

Детальніше...

До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища

 

2019-06-07

 

5 червня у світі відзначається день охорони навколишнього природного середовища. З нагоди цієї еко-події в Чорноморському біосферному заповіднику  відбувся семінар-практикум із керівниками районних осередків Українського товариства мисливців і рибалок Херсонської області.

Основними завданнями первинних організацій УТМР відповідно до їх статутів є:

- виховання у членів Товариства почуття любові і дбайливого ставлення до природи, високої відповідальності за приналежність до Товариства, суворого дотримання Статуту УТМР;

- роз’яснення серед членів Товариства і місцевого населення ролі сучасного мисливського господарства в справі збереження диких тварин та середовища їх існування. Виховання у членів УТМР почуття патріотизму, бережливого ставлення до рідної природи, раціонального використання мисливської фауни та водних живих ресурсів;

- участь в охороні мисливських угідь, боротьба з браконьєрством та іншими порушеннями правил полювання і рибної ловлі.

Ці положення дуже близькі працівникам заповідника, тому спільний захід до дня охорони навколишнього середовища був необхідним, інформативним і корисним.

Головна мета заходу – зосередити зусилля присутніх на охороні та збереженні природного середовища та його біорізноманіття.

Детальніше...

Підсумковий семінар-практикум

 

2019-05-31

 

Відповідно до Положення про Чорноморський біосферний заповідник одним із напрямків екологічної освітньо-виховної діяльності заповідника є навчальна, науково-дослідна практична та методична робота з учнівською молоддю. Ця робота здійснюється спільно з освітянами — вчителями шкіл району, працівниками районного центру позашкільної освіти.

27 травня 2019 року в заповіднику відбувся підсумковий семінар-практикум вихованців еколого-натуралістичних гуртків навчальних закладів Голопристанського району. В заході приймали участь працівники районного центру позашкільної освіти та працівники відділу еколого-просвітньої роботи заповідника, керівники гуртків та юні натуралісти з 6 навчальних закладів — Пам’ятненської, Малокопанівської, Кардашинської, Малокардашинської загально-освітніх шкіл, опорного закладу освіти „Новозбур’ївська школа №1“ та його філії „Новозбур’ївський заклад базової дошкільної освіти“.

Юні натуралісти звітували про свою роботу протягом навчального року, ділилися своїми здобутками та напрацюваннями. Гуртківці Малокопанівської школи (учасники проекту ZERO WASTE SCOOL) провели з учасниками семінару екологічні тренінги та поділилися своїм досвідом сортування сміття.

Були презентовані дослідницькі проекти „Хімічні джерела струму. Користь та шкода“, „Ти — унікальна особистісь“ (Опорний заклад освіти „Новозбур’ївська школа №1“), дослідницький марафон гуртка лозоплетіння (Новозбур’ївський  ЗБДО), звіт про проведену роботу гуртка „Юні охоронці природи“ (Пам’ятненська ЗОШ), звіт про участь у Всеукраїнській просвітницько-трудовій акції „Парад квітів біля школи“ (Кардашинська ЗОШ), презентація „Участь членів гуртка «Юні екологи»“ в екологічних акціях (Малокардашинська ЗОШ).

Детальніше...