ЧБЗ НАН України

Останні новини

Новини Чорноморського заповідника

Підтримка міжнародних ініціатив (ВБУ 2022) — 100 марафонів на захист природи: Міна Гулі змінює світ власним прикладом

 

2022-02-22

 

Генеральна директорка Thirst, юристка за фахом, Міна Гулі унікальним чином підвищує обізнаність людей про глобальну водну кризу. У листопаді 2018 Міна почала кампанію #RunningDry, в рамках якої організувала 100 марафонів за 100 днів під гаслом захисту води. „Мої забіги — це заклик до миру обʼєднатися для економії води. Вода, з якою ми повинні жити, щоб вижити, виснажується. Ми називаємо це #RunningDry, тому що нам потрібно усвідомити серйозність кризи, з якою ми стикаємося“, — говорить у своєму зверненні Міна Гулі.

Цього разу девіз Всесвітнього дня Водно-болотних угідь — „Дій на підтримку водно-болотних угідь для людей та природи“. Натхненна таким слоганом, Міна Гулі ініціювала марафон задля збереження боліт, торфовищ, заток та лиманів, до якого долучаються учасники з усього світу: більш як 150 (у деяких джерелах — 170) країн.

Детальніше...

До Всесвітнього дня дикої природи

 

2022-02-21

 

20 грудня 2013 року 68-а сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй ухвалила проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи з тим, щоб підвищити рівень обізнаності в питаннях дикої фауни та флори. Дата збігається з датою прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори (СІТЕС) в 1973 році, яка відіграє важливу роль в регулюванні міжнародної торгівлі зникаючими видами.

Святкування 2022 року пройде в режимі онлайн, і буде намагатися зібрати разом представників держав-членів ООН, організацій системи ООН і багатосторонніх екологічних угод, громадянського суспільства та приватного сектора для серії дискусій на тему „Відновлення ключових видів для екосистеми“.

Всесвітній день дикої природи. Відновлення ключових видів для екосистеми

Детальніше...

Міжнародний день захисту морських ссавців, або День китів

 

2022-02-19

 

19 лютого — Міжнародний день захисту морських ссавців. Поява цієї дати пов’язана із введенням в дію у 1986 році мораторію на китовий промисел Міжнародною китовою комісією. У цей день багато природоохоронних установ проводять різноманітні заходи та акції, спрямовані на привернення уваги до необхідності захисту китоподібних і всіх морських ссавців у світі.

Звичайними мешканцями акваторій Чорного моря є 3 види дельфінів: білобочка чорноморська (Delphinus delphis), чорноморська афаліна (Tursiops truncatus), фоцена або азовка (Phocoena phocoena). Усі вони занесені до Червоної книги України. Найчастіше дельфінів можна побачити з кінця квітня до другої половини жовтня. Їх сезонні переміщення та щільність повʼязані з міграціями й чисельністю риб.

Детальніше...

Участь членів науково-технічної ради Чорноморського біосферного заповідника НАН України у громадських слуханнях щодо проєкту містобудівної документації — Генерального плану с. Покровка та змін і доповнень до нього

 

2022-02-04

 

Члени науково-технічної ради Чорноморського біосферного заповідника НАН України взяли участь у громадських слуханнях щодо проєкту містобудівної документації — Генерального плану с. Покровка  та змін і доповнень до нього, які відбулися 4 лютого в онлайн режимі. До відома присутніх на громадських слуханнях були надані наші зауваження до Генплану с. Покровка щодо неправомірного розширення меж с. Покровка за рахунок територій об’єктів ПЗФ загальнодержавного значення та неврахування режиму природоохоронних територій Кінбурна і акваторій Ягорлицької затоки при перспективному плануванні господарської діяльності відповідно до запропонованої редакції Генплану с. Покровка. Фахівці заповідника також звказали на необхідність проведення всебічної фахової оцінки впливу на довкілля масштабного освоєння Кінбурнського півострова.

Детальніше...

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь

 

2022-02-03

 

Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу як середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. в місті Рамсар (Іран), і з тих часів має назву Рамсарської конвенції.

День її підписання в 1997 р. був оголошений Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Конвенція про водно-болотні угіддя є міжурядовою угодою, яка забезпечує основу для національних дій та міжнародного співробітництва для збереження та розумного використання водно-болотних угідь та їх ресурсів.

На сьогодні у світі:
кількість Договірних Сторін Конвенції: 172 країни;
кількість водно-болотних угідь міжнародного значення: 2435 угідь;
загальна площа визначених ділянок: 254 685 425 га.

2 лютого 2022 року Всесвітній день водно-болотних угідь вперше відзначався як Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй після його ухвалення Генеральною Асамблеєю 30 серпня 2021 року в резолюції, співавторами якої виступили 75 держав-членів.

World Wetlands Day 2 February 2022. Wetlands Action for People and Nature

Детальніше...