Новини Чорноморського заповідника

Зустріч з юннатами

 

2020-03-04


24 лютого 2020 року в заповіднику відбулася зустріч зі школярами, що відвідують гурток юних натуралістів, яким керує Хемич Наталія Іванівна. Як правило такі зустрічі плануються заздалегідь і мають на меті не тільки ознайомлення з музейною експозицією еколого-освітнього центру, виховання екологічної свідомості, а й професійну орієнтацію школярів.

В заповіднику юним натуралістам розповіли про тварин, які охороняються в заповіднику, про нові методи досліджень (наприклад про застосування супутникових GPS-трекерів для мічення та відстеження птахів, ссавців), про те, як впливають кліматичні зміни на стан та видове різноманіття тваринного та рослинного світу заповідника.

Детальніше...

Всесвітній день водно-болотних угідь — 2020

 

2020-02-07

 

Щороку, 2 лютого, святкується Всесвітній день водно-болотних угідь для загального підвищення обізнаності населення стосовно цінності водно-болотних угідь як для людей так і для планети. Цьогорічна тема «Водно-болотні угіддя та біорізноманіття» підкреслює важливу роль водно-болотних угідь для збереження живих організмів наземних, морських та інших водних екосистем та екологічних комплексів, частиною яких вони є.

В Чорноморському біосферному заповіднику низка заходів до Всесвітнього дня водно-болотних угідь розпочалася з реєстрації на спеціальній сторінці Рамсарської конвенції https://www.worldwetlandsday.org/en/events і розповсюдження інформації, отриманої від секретаріату Рамсарської конвенції про водно-болотні угіддя. Інформація була розповсюджена через щотижневу газету «Тронка», через районний та міський відділ освіти, КУ «Голопристанський районний методичний кабінет». Була підготовлена презентація «Водно-болотні угіддя міжнародного значення Чорноморського біосферного заповідника НАН України».

Детальніше...

11 січня відзначається Всесвітній день заповідників

 

2020-01-08

 

Шановні друзі, колеги, однодумці,  всі небайдужі до збереження природи!

Сьогодні світ відзначає День заповідників і національних парків.

Широка мережа об’єктів природно-заповідного фонду в нашій країні має на меті зберегти для наступних поколінь унікальні куточки природи. Проте, нинішнє втручання людини в природу надмірне, тому ситуація постійно погіршується. Заповідники стає все важче захищати через варварське використання природних багатств.

Тому, вітаючи вас з цим святом, працівники Чорноморського біосферного заповідника бажають всім, хто причетний до спільної діяльності в ім’я Землі та всього живого на ній, мужності, взаєморозуміння, реалізації заходів з охорони унікальних природних комплексів, здобутків на ниві боротьби з екологічною деградацією. Не втрачаймо мотивацію та будьмо солідарними!

Про встановлення віку викопних решток тварини

 

2020-01-02

 

У квітні 2019 року до управління заповідника прийшов мешканець Голопристанщини Олексій Євгенович, який повідомив про те, що під час копання колодязя були знайдені кістки великої тварини. Кістки були знайдені на глибині близько 3 метрів, після шару глини, в шарі нібито деревини чи попелу. Довжина однієї з кісток до суглоба становила 1,2 м. До музею заповідника кістки привіз місцевий житель Каменщиков Григорій Титович.

Чорноморський біосферний заповідник надіслав фрагмент викопної тварини до відділу палеонтології Національного науково-природничого музею з проханням визначити за рештками вид тварини та їх вік.

23 грудня 2019 року отримали відповідь з відділу палеонтології ННПМ НАНУ. Наводимо її повністю:

«Шановні колеги! Щиро вдячні Вам за надсилання викопних решток тварини, знайдених поблизу с. Зеленотропинське Голопристанського району Херсонської області. Кісткові фрагменти, передані на визначення, являють собою частини великогомілкової кістки мамута (Mammuthus primigenius). На жаль, встановити точний вік цих решток неможливо. Найбільш імовірно, їх можна датувати пізнім плейстоценом. З огляду на незадовільну збереженість (фрагментарність і крихкість поверхневого шару кісткової речовини) ці рештки не підлягають музеєфікації. За Вашим бажанням, ми можемо повернути кістку до Вашого музею або включити до складу науково-допоміжних фондів відділу палеонтології ННПМ НАН України. Ще раз дозвольте подякувати Вам за співпрацю.

З повагою, старший науковий співробітник відділу палеонтології ННПМ НАН України
Олександр Ковальчук»

Дослідження акумулятивних форм рельєфу берегової зони Чорного моря

 

2019-10-29

 

Чорноморський біосферний заповідник активно співпрацює з вищими навчальними закладами України. Співпраця здійснюється на підставі угод та договорів про наукове співробітництво та про практичну підготовку студентів.

17 жовтня 2019 року магістранти кафедри екології та географії факультету біології, географії і екології Херсонського державного університету під керівництвом завідувача кафедри кандидата географічних наук, доцента Давидова Олексія Віталійовича та кандидата географічних наук, доцента Котовського Ігоря Миколайовича разом з працівниками заповідника проводили дослідження берегової зони кореневих частин Тендрівської та Джарилгацької кіс.

Детальніше...