Новини

До уваги мешканців та гостей с. Залізний Порт!

 

2019-07-23

 

Увага!

 

Шановні мешканці та гості с. Залізний Порт!

 

Звертаємо вашу увагу! Узбережжя  Чорного моря  протяжністю  60 км на захід від с. Залізний Порт є заповідною зоною Чорноморського біосферного заповідника НАН України, де Законом України встановлений суворий режим охорони із забороною на відвідування цих територій сторонніми особами (ст. 16,18 Закону України «Про природно-заповідний фонд України»).

Лише в районі Тендрівського маяка екскурсійна діяльність не заборонена.

Анонсовані екскурсії на територію Чорноморського біосферного заповідника (о. Тендрівська коса) є незаконними, відбуваються без узгодження із заповідником та в порушення чинного природоохоронного законодавства України. Коли ви погоджуєтесь на участь в екскурсії в заповідну зону, ви автоматично стаєте правопорушниками та наражаєтесь на біонебезпеку:

 

- укуси каракурта (європейської чорної вдови)
найотруйніший павук Євразії, укуси якого призводять до летальних випадків. Щільність лігвищ каракурта на о. Тендрівська коса досягає до 5-7 особин на 1 кв. м. Часто оселяється в черепашках рапана, в залишках побутового сміття, що виноситься морем на узбережжя;

 

- укуси кліщів
кліщі в регіоні заповідника є переносниками низки небезпечних важких захворювань: хвороби Лайма (бореліозу), кліщового енцефаліту тощо;

 

- орнітози, в тому числі пташиний грип
на безлюдних пляжах Тендрівської коси величезна кількість пташиного посліду – джерела вірусів (в тому числі, пташиного грипу), бактерій та гельмінтів небезпечних для людини;

 

- укуси отруйних змій
укуси гадюки степової – отруйної змії півдня Херсонщини, викликають значну інтоксикацію організму людини з високою ймовірністю розвитку набряку легенів;

 

- сказ
заповідна зона о. Тендрівська коса є місцем мешкання лисиці та єнотовидного собаки, в популяціях яких постійно циркулює вірус сказу.

 

Не порушуйте законодавство, не наражайтесь на небезпеку!

Дирекція Чорноморського біосферного заповідника НАН України

 

До уваги мешканців та гостей с. Залізний Порт!

Порушення заповідного режиму відпочивальниками рекреаційного об’єкту Залізний Порт

 

2019-07-17

 

Поблизу Залізного Порту розташована заповідна зона Потіївської ділянки Чорноморського біосферного заповідника НАН України. Відповідно до закону України «Про природно-заповідний фонд України» відвідування заповідної зони забороняється.

Попри вимоги законодавства, комерційні структури Залізного Порту рекламують і здійснюють протизаконне висаджування відпочивальників на узбережжя заповідного об’єкту ЧБЗ — о. Тендра. Останнім часом на пляжах Залізного Порту через гучномовець лунає реклама наступного змісту:
«Экскурсии на Черноморский заповедник, остров Тендровская коса. Вы можете увидеть нетронутую природу, искупаться в заливе, собрать уникальные ракушки. Стоимость экскурсии 200 грн. с человека. Продолжительность экскурсии 1 час. 3 экскурсии в день – 10.30, 13.30, 18.00. Экскурсии проводятся в сопровождении сотрудника Херсонского краевед­ческого музея (?), который расскажет Вам про античное прошлое острова…».

Детальніше...

Зустріч зі школярами

 

2019-06-24

 

Значні зусилля відділу еколого-просвітньої роботи ЧБЗ спрямовані на формування позитивного відношення місцевого населення до заповідника. Формування почуття «малої батьківщини» також є метою цієї роботи. Традиційно сильною стороною просвітницької діяльності заповідника є робота з учнівською молоддю. Співробітники заповідника намагаються донести до дітей якомога більше інформації про природу рідного краю, необхідність її збереження. Думка спеціаліста, живе слово завжди сприймаються з великим інтересом.

19 червня 2019 року на запрошення начальника пришкільного табору відпочинку при Залізнопортівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Куц Ольги Вадимівни співробітники заповідника провели цікаву зустріч зі школярами.

Детальніше...

Студенти вищих навчальних закладів у заповіднику

 

2019-06-11

 

Відповідно до Положення про Чорноморський біосферний заповідник до основних напрямків екологічної освітньо-виховної діяльності відносяться навчальна, науково-дослідна практична та методична робота з учнівською та студентською молоддю.

Студенти вищих навчальних закладів країни в заповіднику проходять виробничі і навчальні практики, під час яких проводять дослідження, опановують методику збирання, аналізу і систематизації результатів. Індивідуальні завдання студентів стають основою майбутніх курсових і дипломних робіт. У фондах заповідника зберігаються звіти, курсові та дипломні роботи студентів багатьох ВНЗ країни.

В цьому році під час навчальних практик заповідник відвідали студенти III курсу природничо-географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький), студенти-географи I курсу та студенти-біологи II курсу факультету біології, географії та екології Херсонського державного університету.

Детальніше...

До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища

 

2019-06-07

 

5 червня у світі відзначається день охорони навколишнього природного середовища. З нагоди цієї еко-події в Чорноморському біосферному заповіднику  відбувся семінар-практикум із керівниками районних осередків Українського товариства мисливців і рибалок Херсонської області.

Основними завданнями первинних організацій УТМР відповідно до їх статутів є:

- виховання у членів Товариства почуття любові і дбайливого ставлення до природи, високої відповідальності за приналежність до Товариства, суворого дотримання Статуту УТМР;

- роз’яснення серед членів Товариства і місцевого населення ролі сучасного мисливського господарства в справі збереження диких тварин та середовища їх існування. Виховання у членів УТМР почуття патріотизму, бережливого ставлення до рідної природи, раціонального використання мисливської фауни та водних живих ресурсів;

- участь в охороні мисливських угідь, боротьба з браконьєрством та іншими порушеннями правил полювання і рибної ловлі.

Ці положення дуже близькі працівникам заповідника, тому спільний захід до дня охорони навколишнього середовища був необхідним, інформативним і корисним.

Головна мета заходу – зосередити зусилля присутніх на охороні та збереженні природного середовища та його біорізноманіття.

Детальніше...

Більше статтей...