Новини

Презентація шляхів активного туризму

 

2021-07-02

 

1 липня 2021 року в Херсонській обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови ХОДА Миколи Якименка відбулося засідання комісії з питань створення мережі шляхів активного туризму на території Херсонської області. На засіданні завідувач відділу еколого-просвітньої роботи Чорноморського біосферного заповідника Людмила Бахтіарова презентувала розроблені та затверджені Проектом організації ЧБЗ 4 маршрути активного туризму в охоронній зоні Чорноморського заповідника: „Узбережжям Тендрівської затоки“, „До залишків Геродотової Гілеї“, „Скарби приморського краю“, „До Кінських островів“. На розгляд комісії також надані проекти паспортів екологічних стежок.

Відбулося плідне обговорення, внесення конструктивних пропозицій та зауважень, які обов’язково будуть враховані під час подальшого впровадження та ознакування маршрутів екологічних стежок.

Детальніше...

Інформація науково-технічної ради Чорноморського біосферного заповідника НАН України

 

2021-06-15

 

Ще у 2019 р. Херсонський прикордонний загін Державної прикордонної служби України (військова частина 2161) звертався до адміністрації Чорноморського біосферного заповідника НАН України щодо виділення земельної ділянки в заповідній зоні ЧБЗ площею 0,06 га на ділянці „Ягорлицький Кут“. Тоді заповідник категорично відмовився від цієї пропозиції та надав розголосу спробі рейдерського захвату, яку вчинили прикордонники (див. інформацію за посиланням http://bsbr.org.ua/uk/news/bsbrnews/128-ntr-20190214).

Цього року Херсонський прикордонний загін Державної прикордонної служби України, мотивуючи необхідністю розміщення металевої вежі з радіолокаційним обладнанням посту технічного спостереження, черговий раз звернувся до Чорноморського біосферного заповідника НАН України, а також до Президії НАН України, відновивши таким чином свої претензію на земельну ділянку у заповідній зоні на ділянці „Ягорлицький Кут“. При цьому, посилаючись на необхідність „розміщення додаткових стаціонарних технічних засобів, у тому числі на узбережжі Ягорлицької затоки“, чомусь пропонують вилучити земельну ділянку із заповідної зони на узбережжі Тендрівської затоки.

Заповідник категорично заперечує проти зміни цільового призначення означеної території або укладання договору суперфіцію з військовою частиною 2161, оскільки це є грубим порушенням природоохоронного законодавства (див. нижче витяг з протоколу № 6 засідання НТР ЧБЗ від 15.06.2021 р).

Детальніше...

22 травня — Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day)

 

2021-05-21

 

Біологічне різноманіття — це все різноманіття життя на планеті, яке сьогодні стрімко скорочується, а його збереження — одна з найважливіших екологічних цілей людства. Тематика цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття спрямована на покращення розуміння значення біорізноманіття та важливості його збереження. В цьому році гасло „Ми — частина рішення“, що є продовженням тогорічної теми „Наші рішення — в природі“.

В природоохоронному законодавстві України закладений комплексний підхід до збереження довкілля. Охорона навколишнього природного середовища розглядається як неодмінна умова сталого розвитку суспільства, як інтегральне поняття, яке поєднує не лише охорону природи, а й екологічну безпеку та раціональне використання природних ресурсів.

Детальніше...

Онлайн-вебінар «Інклюзивний простір з елементами доступності для туристів з особливими потребами»

 

2021-04-08

 

7 квітня 2021 року на запрошення Херсонської обласної державної адміністрації співробітники Чорноморського біосферного заповідника взяли участь в онлайн-вебінарі «Інклюзивний простір з елементами доступності для туристів з особливими потребами».

Захід був спрямований на визначення та обговорення основних необхідних умов для туристів з особливими потребами, орієнтування на формування інклюзивної інфраструктури на територіях об’єднаних територіальних громад області, на об’єктах природно-заповідного фонду, інших туристично-привабливих об’єктах.

На заході виступили представники громадських організацій  «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю» «ВЕЛІД», «Ініціатива на захист прав людей з інвалідністю», Херсонського управління містобудування та архітектури, закладу відпочинку рекреаційної зони «Залізний порт» та національний координатор міжнародної програми «Блакитний прапор», яка націлена на  забезпечення сталого розвитку пляжів та яхтено-катерних стоянок за спеціальними критеріями, екологічного менеджменту, безпеки відпочинку, рекламно-іміджевої та туристичної привабливості територій.

Детальніше...

Програмі МАВ ЮНЕСКО — 50

 

2021-03-26

 

22 березня 2021 року до Чорноморського біосферного заповідника надійшло запрошення від Секретаріату МАВ ЮНЕСКО

Dear Colleagues,
Please join for the celebration of the 50th anniversary of UNESCO's Man and the Biosphere programme!
Best regards,
MAB Secretariat

 

Запрошення на інавгураційну сесію початку святкування 50-ї річниці програми ЮНЕСКО „Людина та біосфера“ (MAB)

 

Чорноморський біосферний заповідник НАН України з 1985 року включений  до Всесвітньої мережі біосферниих резерватів в рамках програми ЮНЕСКО „Людина і біосфера“. Тому науковці з вдячністю прийняли запрошення, зареєструвалися та прийняли участь у цьому інтернет-заході.

Детальніше...

Більше статтей...