ЧБЗ НАН України

Останні новини

Чорноморський біосферний заповідник розширено

 

Указом Президента України Віктора Ющенко (№ 100/2009 від 25 лютого 2009 р.) територію Чорноморського біосферного заповідника розширено на 20125,8 га.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 100/2009

Про розширення території Чорноморського біосферного заповідника


З метою посилення охорони водно-болотних угідь міжнародного значення, поліпшення збереження та відтворення біологічного і ландшафтного різноманіття Чорноморського регіону та відповідно до статті 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» постановляю:

1. Розширити територію Чорноморського біосферного заповідника в Херсонській області на 20125,8 гектара земель за рахунок земель державної власності (запас), які знаходяться на території Голопристанського району (671 гектар), акваторії Тендрівської затоки (18250,8 гектара) та акваторії Чорного моря шириною один кілометр уздовж острова Тендрівська коса (1204 гектари), що в установленому порядку передаються заповіднику в постійне користування.

2. Кабінету Міністрів України забезпечити:

підготовку у шестимісячний строк матеріалів та вирішення відповідно до законодавства питання щодо надання у постійне користування Чорноморському біосферному заповіднику зазначених у статті 1 цього Указу земель та акваторій;

внесення у двомісячний строк у встановленому порядку змін до Положення про Чорноморський біосферний заповідник у зв'язку з розширенням його території, опрацювавши при цьому питання щодо можливості пересування територією заповідника військових підрозділів та проходження військових кораблів;

розроблення у 2009 році і затвердження в установленому порядку Проекту організації території та охорони природних комплексів Чорноморського біосферного заповідника.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО


25 лютого 2009 року

На превеликий жаль, цей указ так і не справдив сподівань на удосконалення територіальної структури Чорноморського біосферного заповідника. Детальніше про погляд на останнє розширення читайте у статті старшого наукового співробітника Чорноморського біосферного заповідника, кандидата географічних наук Д. О. Чернякова.